Credit: Tomer Appelbaum

حوادث علیه جامعه اقلیت جنسی در یک سال گذشته در اسرائیل دو برابر شده‌اند. این آمار که از حوادث گزارش شده به یک سازمان مردم نهاد جمع‌آوری شده است. نشان می‌دهد که در فاصله‌ی ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ این حوادث ۵۴ درصد رشد داشته‌اند. در هر ۱۰ ساعت حادثه‌ای رخ می‌دهد و تنها ۳ درصد از آنان به پلیس گزارش می‌شوند.

بنا به گزارش انجمن برابری LGBTQ در اسرائیل، یک چهارم از تعداد ۱۵۵۷ شکایت در فضای عمومی همچون خیابان یا وسایل حمل و نقل عمومی رخ داده است. ۲۲ درصد در شبکه‌های اجتماعی، ۱۵ درصد در خانواده و ۱۳ درصد در محیط کار اتفاق افتاده است.

مشخص نیست که این افزایش به دلیل رشد تعداد حملات به اعضای جامعه‌ی LGBTQ بوده است و یا به دلیل افزایش گزارش دادن آنان است.

۸ درصد از این شکایات در عکس‌العمل به صحبت‌های ضد LGBTQ از سوی چهره‌های مشهور (همچون یکی از اعضای شورای شهر)، ۷ درصد در مدرسه و یا دانشگاه و در نهایت ۵ درصد از آمار کلی در پلیس و یا ارتش اسرائیل و ۵ درصد مابقی در ادارات دولتی همچون اداره‌ی بیمه و یا وزارت داخلی رخ داده است.

این شکایات به دلیل طرد، توهین مستقیم و یا خودداری از استخدام و یا پذیرش هویت جنسیتی افراد با جنسیت غیردوگانه صورت گرفته و به علاوه، برخی اخراج از محل کار به همین دلیل را نیز گزارش‌ داده‌اند.

از میان شکایاتی که محل رخ‌داد آنها نیروهای امنیتی این کشور بوده، ۷۵ درصد شکایات بر علیه ارتش بوده است. مبنای این شکایات علاوه بر آزار جنسی شامل مواردی چون، جلوگیری از ترفیع یک سرباز همجنسگرا توسط مقام مافوق، اخراج یک سرباز زن مقابل تمامی اعضای جوخه و در نهایت عدم پاسخگویی مقامات بالاتر برای این رفتارها است.

به دلیل تغییراتی که در سیاست‌های ارتش این کشور رخ داده است، از سال ۲۰۱۸ هوشن که یک سازمان مردم نهاد برای آموزش عمومی درباره‌ی موضاعات LGBTQ است دیگر حق برگزاری کارگاه آموزشی برای اعضای ارتش را ندارد.

آزار در محیط آموزشی تنها محدود به دانش‌آموزان نیست. برای مثال در موردی یک مهد کودک از ثبت نام فرزند یک زوج لزبین خودداری کرد.

اخبار مرتبط

ده‌ها هزار نفر در اسرائیل در اعتراض به تبعیض علیه هم‌جنس‌گرایان در حق “اجاره رحم” به خیابان آمدند

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com