اداره‌ی مهاجرت کبک در اقدامی ناباورانه لایحه‌ای را به مجلس تقدیم کرده که در آن لایحه پرونده‌ی هجده هزار متقاضی استان کبک کانادا بدون دلیل و توضیح قانع کننده‌ای باطل اعلام کرده. این لایحه که هنوز به تصویب نرسیده ولی اداره مهاجرت کبک اکانت متقاضیان را از دسترس خارج کرده و همه را در بهت فرو برده. این دسته از متقاضیان که اکثر آنها از آسیا و کشورهایی همچون چین هند ایران هستند، حداقل از سال ۲۰۱۶ پرونده‌ی خود را باز کردند، هزینه پرداخت کردند، فایل نامبر دریافت کردند و اکنون بعد از نزدیک به سه سال حتی بررسی پرونده‌های آنها شروع نشده است. این در حالیست که متقاضیان سال ۲۰۱۶ از کشورهای آمریکایی اروپایی و افریقایی اکنون نزدیک به یک سال هست که اقامت کانادای خود را نیز دریافت کردند و پروسه‌ی آنها به اتمام رسیده است. متاسفانه اداره‌ی مهاجرت کبک در اقدامی نژاد پرستانه خواستار لغو پرونده‌های آسیایی و گرفتن متقاضیان اروپایی شده است.
لازم به ذکر است بررسی پرونده‌ها در استان کبک به صورت منطقه‌ای و با ترتیب قاره آمریکا، سپس اروپا، بعد آسیا و در آخر منطقه‌ی خاور میانه که ایران در آن قرار کرفته، صورت می‌گیرد.
این در حالیست که از ارزشهای جامعه‌ی کبکی که شدیدا به آن تعصب دارند برابری و عدم تبعیض نژاد هست.
ما متقاضیان نیروی متخصص ماهر کبک از همه برنامه‌های مهاجرتی همچون استرالیا، نیوزلند، آلمان و… در این سه سال به علت بالا رفتن سن و اکسپایر شدن مدارک زبان انگلیسی آیلتس و مدارک امتحانهای فرانسه باز مانده‌ایم، اکنون خواستار انعکاس و حمایت همه جانبه‌ی رسانه‌های بین المللی هستیم و خواستار از سر گیری پرونده‌های مهاجرتی خود و خانواده، تحت برنامه‌ی نیروی متخصص کبک هستیم.
لایحه‌ی مذکور Bill ۹ نام دارد و این لایحه در صورتیکه به مجلس ملی کبک رای آورد، پروسه‌ی کلیه‌ی ۱۸۰۰۰ پرونده‌ی باطل شده، و به گفته‌ی وزیر امور مهاجرت استان کبک، مستقیم در سطل زباله ریخته خواهند شد و ما متقاضیان از کبک رانده و از همه جا مانده خواهیم شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)