ماف نیوز: دو شهروند بازداشت‌شده در شهرستان پیرانشهر با تودیع وثیقه تا هنگام اتمام مراحل دادرسی آزاد شدند.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، «شیرکو علیمحمدی» از اهالی شهرستان پیرانشهر، پس از اتمام بازجوییها، با تودیع وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی به صورت موقت آزاد شد.

«کمال آزادداور»


تلگرام ماف نیوز
او به همراه چندین شهروند دیگر، روز دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ پس از تفتیش محل سکونتشان از سوی نیروهای سپاه پاسداران در شهرستان پیرانشهر بدون ارائه‌ی مجوز قانونی بازداشت شده بود.

ابتدا شیرکو علیمحمدی به بازداشتگاه نهاد امنیتی مورد ذکر در ارومیه منتقل شد و از آن زمان تا هنگام درخواست وثیقه نتوانسته بود با خانواده‌اش تماس برقرار کند.

همزمان روز چهارشنبه ۱۷ بهمن‌ماه، یک شهروند دیگر از اهالی همین شهرستان به نام «کمال آزادداور» با تودیع وثیقە‌ی ١٠٠ میلیون تومانی موقتا تا هنگام اتمام مراحل دادرسی آزاد شد.

کمال‌ آزادداور هم یکی از افرادی بود که در اواخر آذرماه در شهرستان پیرانشهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

اتهام مطروحه علیه این افراد «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» عنوان شده است با این حال از مصادیق اتهام مورد ذکر علیه آنها اطلاع دقیقی به دست نیامده است.
+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com