سازمان حقوق بشر ایران، ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۷: یک زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود در زندان مراغه اعدام شد.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، روز سه‌شنبه ۹ بهمن ماه، حکم یک زندانی در زندان مراغه به اجرا درآمد. هویت این زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود عمران غلام‌خسروی احراز شده است.

یک منبع مطلع به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «عمران سال ۹۴ به اتهام قتل یک راننده وانت سایپا در مراغه بازداشت و در دادگاه به اعدام قصاص محکوم شد. در مراغه با راننده وانت سایپا و پسر عمویش درگیر می شود و در این درگیری راننده با ضربه ای چاقو کشته می شود،» این منبع همچنین گفت: «عمران در زندان گفته بود مقتول با آهنی که در داخل ماشینش داشت به سمتم حمله ور شد و من تنها برای دفاع از خودم چاقو درآوردم و نمی خواستم او را بزنم».

اجرای حکم اعدام این زندانی با وجود گذشت ۱۰ روز از سوی رسانه‌های داخل ایران اعلان نشده است.

عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com