بنا به گزارش شبکه LGBTهای روسیه، حداقل تعداد همجنسگرایان کشته ‌شده در منطقه خودمختار چچن ۱۴ نفر است. بازداشت‌ها از تاریخ ششم دسامبر تا ۲۲ام ژانویه ادامه داشته و شکنجه‌ها به شدت وحشیانه بوده است.

همجنسگرایان زن و مرد با شوکر برقی مورد تجاوز قرار می‌گرفتند و شکنجه می‌شدند. موی سر مردان همجنسگرا تراشیده شده و مجبور به پوشیدن لباس زنانه و صدا کردن هم با اسامی زنانه بودند. در طول مدت بازداشت به آنان غذایی داده نمی‌شد و تنها آب برای نوشیدن، آبی بوده که پس از شستن زمین باقی مانده بود. اما آب تمیز برای وضو و نماز خواندن به آنان آب پاکیزه داده می‌شد.

به‌علاوه، بازداشت شدگان محبور به امضا کردن فرم‌های خالی بودند، مشخص نیست که در آینده به چه منظوری از آنها استفاده خواهند کرد.

بنا بر شواهد موجود، تمامی ۱۴ نفر کشته شده، در شهر گروزنی(پایتخت چچن) بازداشت شده و در ساختمان وزارت داخلی محبوس بودند. برای نخستین بار نام یکی از بازداشت شدگان رسانه‌ای شده است، بیخان یوسفوف. دیگران از ترس جان خود نامشان را مخفی نگاه داشته‌اند.

شبکه LGBTهای روسیه از مقامات کرملین درخواست بررسی جنایات علیه همجنسگرایان چچنی را داشته‌اند. آنان در بیانیه خود ایجاد یک کمیته پژوهش درباره‌ی بازداشت و شکنجه و قتل حداقل ۱۴ نفر را تقاضا کرده‌اند.

لازم به یادآوری است که این موج دوم بازداشت و شکنجه‌ی همجنسگرایان در منطقه‌ی خودمختار چچن روسیه است، بار نخست در سال ۲۰۱۷ برخورد گسترده‌ای با همجنسگرایان صورت گرفته بود. اما این بار زنان همجنسگرا نیز بازداشت شده‌اند.

اخبار مرتبط

قتل و بازداشت همجنسگرایان زن و مرد در چچن روسیه

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com