داستان شکنجه جنسی زندانیان روایتی به عمر تاریخ سیاه جمهوری اسلامی است. بر اساس آنچه شنیده ایم، مشهورترین فعالان سیاسی و مدنی، اغلب با همین اتهام‌ها روبه‌رو بوده‌اند. شکنجه روحی و روانی و زیر فشار قرار دادن زندانیان، این ابزار را به دست نیروهای امنیتی داده که آنان را برای اعتراف‌گیری تحت فشار اتهاماتی قرار دهند که زمینه جنسی دارد.

 

 

در برخی موارد نیز داستان شکنجه رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است. شکنجه های جنسی به مقام عمل رسیده و زندانیان بارها مورد تجاوزهای شدید قرار گرفته اند. در این میان بارها و بارها نام افراد شاخص و شناخته شده ای شنیده می شود که هرچند باعث افتخار و سربلندی آنان در مسیر مبارزه است اما باعث تاسف و شرمندگی است.

در روایتی که محمد مصطفایی، وکیل دادگستری درباره دوران بازداشت هنگامه شهیدی، فعال سیاسی در سال ۸۸ نوشته آمده: «بازجویان وارد حیطه زندگی شخصی و خصوصی هنگامه شهیدی شده و به اجبار و زور از او می‌خواستند که بگوید با فلان مرد و فلان کس ارتباط نامشروع دارد تا از این طریق بتوانند دیگر یاران کروبی و موسوی را به زانو در آورند. حتی سیدمحمد خاتمی رئیس جمهور را در پرونده دخیل کرده و می گفتند باید بگوید که با وی نیز رابطه داشته است. پستی و پلیدی بازجویان به حدی بود که هنگامه شهیدی خود متعجب مانده و توان سخن نداشت.»

مبارزان نستوهی که در راه مبارزه ی خود از هیچ چیزی نهراسیدند و حاضر شدند تن به این فجایع بدهند اما از راه آرمان آزادی بخش و سرنوشت ساز برای ایران، کوتاه نیامدند. امیرعباس فخرآور، مبارز نستوهی که توانست سختی های فراوان دوران زندان را تحمل کند ولی از آرمان های خود یک دم کوتاه نیاید. او هرچند با این که مورد تجاوزات مکرر قرار گرفت ولی به حق مبارز نستوه بودن خود را به اثبات رسانید. 

با این حال مبارزه کماکان ادامه دارد و هیچ عاملی نمیتواند از این امر جلوگیری کند. به امید ایرانی آزاد و دموکرات

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com