ماف نیوز: محمد پتایش شهروند پیرانشهری که سال گذشته بازداشت شده بود و اکنون در زندان ارومیه به سر می‌برد، به ۷ سال حبس محکوم شد.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، «محمد پتایش» ۴۸ ساله فرزند محمدکریم از اهالی روستای «قمطره» از توابع پیرانشهر با اتهاماتی مرتبط با احزاب کرد مخالف نظام از سوی دادگاه انقلاب ارومیه به ۷ سال حبس محکوم شد. حکم روز یکشنبه ۳۰ دی‌ماه ۱۳۹۷ در زندان ارومیه به وی ابلاغ شد.

«محمد پتایش»


تلگرام ماف نیوز
آقای پتایش روز سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ از سوی نیروهای حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران در پیرانشهر بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاههای امنیتی این ارگان در ارومیه منتقل شد.

او مجددا روز سەشنبە ٩ مرداد ۱۳۹۷ جهت تکمیل بازجویی‌ها بار دیگر به بازداشتگاه سپاه پیرانشهر منتقل شده و نهایتا پس از اتمام بازجوییها در پاییز ۹۷ به زندان ارومیه منتقل شد.

تاکنون در رابطه با مصادیق اتهام مطروحه علیه وی، اطلاع دقیقی به دست نیامده است.

محمد پتایش که طی مراحل بازجویی، امکان دسترسی به وکیل و یا ارتباط با خانواده را نداشت، پس از انتقال به زندان ارومیه برای اولین بار توانسته بود خانواده‌اش را ببیند.
++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com