ZAID AL-OBEIDI/AFP/Getty Images

دولت عراق ساختمانی‌ که داعش مردان همجنسگرا را از آنجا به پایین پرتاب می‌کرد، تخریب کرد. این ساختمان که متعلق به شرکت ملی بیمه و یکی از نمادهای موصل بود، پس از به قدرت رسیدن داعش در این شهر تبدیل به سمبل بدنامی شده بود. ساختمانی که در طول جنگ آزادسازی موصل آسیب بسیاری دیده بود، سرانجام توسط دولت عراق به کلی تخریب شد.

دوشنبه‌ی گذشته بولدوزرها به کلی بقایای این ساختمان را برداشتند تا هیچ علامتی از آن دیگر باقی نماند.

این ساختمان که در دهه ۶۰ میلادی ساخته شده بود، نشانه‌ای از عراق مدرن بود، در طول حکومت داعش تبدیل به نشانه‌ای از بدنامی شده بود.

یکی از ساکنان قدیمی محل می‌گوید که در طول آزادسازی موصل این ساختمان به دلیل اصابت موشک و گلوله و انفجارهای فراوان به کلی ویران شده بود.

بنا به بررسی‌های یک کمیته‌ی مجلی این ساختمان دیگر قابل استفاده نبود و به ناچار باید تخریب می‌شد. در طول جنگ بسیاری از ساختمان‌های مهم شهر همچون بانک مرکزی نینوا آسیب دیده و تخریب شده بودند.

با این حال، برخی از ساکنین شهر خواهان نگه داشتن این ساختمان به همین شکل بودند، به نظر آنها این ساختمان نمادی از زشتی داعش و آنچه که با موصل کرد بود.

در طول حکومت داعش مردان همجنسخواه از این ساختمان‌ به پایین پرتاب می‌شدند.

اخبار مرتبط:

داعش یک همجنسگرا را از بلندترین ساختمان شهر به پایین پرت کرد:همجنسگرایان عراق و سوریه در محاصره جهادگرایان

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com