سازمان حقوق بشر ایران، ۲۷ دی ماه ۱۳۹۷: دست‌کم یک زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده است، در زندان رجایی شهر کرج جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شد.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز جاری، پنج‌شنبه ۲۷ دی ماه، دست‌کم یک زندانی در زندان رجایی شهر کرج جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شد.

این زندانی که هویتش سهراب نصرتی احراز شده است، به اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده است.

یکی از نزدیکان وی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «از طرف دیوان عالی کشور سه بار به ما گفتند که حکم نقض خورده و متوقف شده است. ولی ناگهان امروز خبر دار شدیم که سهراب را برای اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل کرده اند».

طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران ۲۴۰ اعدام از میان ۵۱۷ اعدام در سال ۲۰۱۷ با اتهام قتل عمد صورت گرفته است. عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com