شش رنگ، ۱۶ ژانویه ۲۰۱۹، ۲۶ دی ۱۳۹۷: سال گذشته در چنین روزی و در سرمای ۵۰ درجه زیر صفر شهر تورونتو کانادا، دادگاه رسیدگی به اتهامات آرشام پارسی درمورد راه اندازی و اداره وب سایت حاوی تهدید و افترا علیه شادی امین، از هماهنگ کنندگان شبکه شش رنگ و عضو هیات مدیره سازمان بین‌المللی ایلگا پایان یافت. این دادگاه که هفت روز به طول انجامید، با بررسی تمامی اسناد و مدارکی که طرفین شکایت ارائه دادند، در نهایت رای داد که کلیه اتهاماتی که در طول سه سال به شادی امین وارد شده بود از قبیل تجاوز، پولشویی و فساد مالی، خشونت و آزار پناهندگان و… کذب و مصداق افتراست و از شادی امین اعاده حیثیت کرد. این دادگاه مستقل، آرشام پارسی را به پرداخت بیش از ۲۵ هزار دلار بابت خسارات وارده به قربانی بعلاوه ۱۲ هزار دلار بعنوان بخشی از هزینه‌های دادرسی محکوم کرد که بالاترین مبلغ ممکن در دادگاه‌های مربوط به “شکایات خُرد” در کاناداست.

عکسی از آرشام پارسی و دو تن از وکلای او در دادگاه که به دست شش‌رنگ رسیده است

ترجمه فارسی متن کامل حکم دادگاه برای اولین بار بمناسبت سالگرد پایان جلسات دادرسی منتشر می‌شود که در آن کلیه جزییات مربوط به شکایت شادی امین، شهادت شهود، ادعاها و دفاعیات متهم و وکلایش و دلایل دادگاه برای صدور حکم مطرح شده است.

حکم دادگاه به زبان فارسی را در این لینک بخوانید:
court-decision-FA

آرشام پارسی که به همراه دو وکیل و سه دستیار حقوقی در ۷ روز جلسه دادرسی حضور داشت و مبلغ ۵۰۰۰ دلار هم بابت خرید صورت‌جلسه دادگاه پرداخت کرد نتوانست از این حکم تجدیدنظرخواهی کند و حکم صادره قطعی و اجرایی شد.

شادی امین، فعال حقوق جامعه ال‌جی‌بی‌تی می‌گوید: “شهادت‌ها و اسناد جعلی که همکاران و دستیاران آرشام پارسی از سراسر دنیا به دادگاه فرستادند هم منتج به نجات مسئول اصلی افترا و تهدیدها علیه من نشد. هرچند آنان که از نظر سیاسی و مالی وابسته به منابع مشخص هستند، فعالیت خود را با انتشار حکم دادگاه متوقف نکردند و با ایجاد وب‌سایت‌هایی جعلی به نام من برای آلوده کردن فضا به ماموریت خود ادامه دادند.”

لازم به ذکر است که با پیگیری‌های حقوقی فراوان، تاکنون حداقل دو وب سایت از وب‌سایت‌هایی که پس از شکست در دادگاه ایجاد کرده بودند و می‌توانست خطرات جدی امنیتی برای اعضای جامعه ال‌جی‌بی‌تی ایجاد کند مسدود شده است.

جزییات بیشتر درباره دادگاه تورنتو و حکم صادره را اینجا بخوانید:

آرشام پارسی مقیم تورونتو، مسئول ایجاد وب‌سایت افترا علیه شادی امین، به حکم دادگاه تورونتو محکوم به پرداخت ۲۵،۰۰۰ دلار خسارت شد

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com