ماف نیوز: نیروهای مرزبانی در سه مورد جداگانه در مناطق مرزی سردشت، ارومیه و خوی کولبران را به رگبار بستند که در نتیجه یک کولبر جان خود را از دست داده و سه کولبر دیگر به شدت زخمی شدند. همزمان یک کولبر در مناطق مرزی چالدران در پی سرمازدگی جان خود را از دست داد.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، گروهی از کولبران در ترگور ارومیه در کمین نیروهای مرزبانی افتادند و در نتیجه‌ی گشودن آتش از سوی این نیروها، یک کولبر به نام «افشین علی‌پور» ۳۳ ساله فرزند امین از اهالی بخش نازلو از ناحیه‌ی زانو به شدت زخمی شد.

تلگرام ماف نیوز
افشین علی‌پور جهت رسیدگی پزشکی به بیمارستانی در تبریز منتقل شده ‌و وضعیت جسمی‌اش وخیم گزارش شده است.

پیش از آن روز سه‌شنبه ۲۵ دی‌ماه هم در نتیجه‌ی شلیک نیروهای مرزبانی خوی، یک کولبر به نام «عبدالله یوسفی» ٣٧ ساله فرزند صبری جان خود را از دست داده و یک کولبر دیگر به نام «احسان خالدی» ٢٣ ساله فرزند حسین به شدت زخمی شده بود.

این افراد در میان گروهی از کولبران از اهالی روستای «رازی» از توابع بخش قطور شهرستان خوی هدف شلیک مستقیم مرزبانی قرار گرفته‌ بودند.

همزمان از سردشت گزارش شده است که یک کولبر به نام «ناصر عمری» ۲۹ ساله فرزند رحیم در نتیجه‌ی شلیک همین نیروها از ناحیه‌ی پشت مورد اصابت گلوله قرار گرفته و به شدت زخمی شده است.

در تمامی این موارد، گشودن آتش بر روی کولبران به ظن حمل کالای قاچاق، بدون اخطار قبلی و از فاصله‌ی نزدیک صورت گرفته است.

از سوی دیگر روز دوشنبه ۲۴ دی‌ماه، یک کولبر جوان به نام «امیر طاهری» ۲۰ ساله از اهالی روستای گرگره از توابع شهرستان چالدران در حین کولبری، بر اثر سرمازدگی جان خود را از دست داد.
+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com