فرماندار جمهوری‌خواه اوهایو تبعیض علیه کارگران LGBT این ایالت را ممنوع کرد. این فرمان تجدید فرمان اجرایی فرماندار جمهوری‌خواه پیشیین اوهایو است که یک ماه پیش از پایان کارش امضا کرده بود. فرمان اجرایی جدید فرماندار دواین در روز نخست کاری وی داده شده است.

این دستور خصوصا برای اوهایو الزام‌آور است. اوهایو یکی از ۳۱ ایالاتی است که در آن هیچگونه قانون محافظتی همه‌جانبه‌ای برای کارگران LGBT وجود ندارد. این بدان معنی است که نیروی کار تنها به علت کوئیر بودن ممکن است از سوی کارفرما اخراج شوند. حال اجرایی شدن این فرمان ایالتی حافظ تمامی پنجاه و یک هزار کارگر اوهایو است.

با این وجود دواین اولین کسی نیست که در روز نخست کاری‌اش در فرمان اجرایی خود تبعیض علیه جامعه LGBT را از خاطر نبرده است. گرچن ویتنر نیز فرماندار میشیگان نیز در ابتدای کار خود تبعیض علیه اقلیت‌های جنسی و جنسیتی را ممنوع کرده بود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com