سازمان حقوق بشر ایران، ۲۰ دی ماه ۱۳۹۷: یک زندانی که به اتهام “آدم ربایی و لواط به عنف” به اعدام محکوم شده بود در ملأ عام در شهر کازرون اعدام شد.

بنا به گزارش میزان، حکم اعدام یک زندانی صبح امروز در ملأ عام در در میدان بعثت کازرون به اجرا درآمده است. این زندانی که با اتهام “آدم ربایی و لواط به عنف” به اعدام محکوم شده بود ۳۱ سال سن داشت.

به گفته این منبع فرد محکوم به اعدام که به هویتش اشاره‌ای نشده، به اتهام ربایش دو پسر ۱۵ ساله در سال ۱۳۹۵ و تجاوز به آنها بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.

مسئول روابط عمومی دادگستری فارس در این خصوص گفت: “این مجرم به لحاظ ارتکاب به آدم ربایی نیز به ١۵ سال حبس محکوم شده بود”.

این اولین اعدام ملأ عام ثبت شده در سال میلادی جدید محسوب می‌شود. اعدام‌های در ملأ عام که در ایران انجام می‌شوند بارها توسط سازمان ملل مورد انتقاد قرار گرفته است. پیش‌تر هم دبیر کل سازمان ملل و هم گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران در گزارش‌هایشان خواستار منع اجرای حکم اعدام در ملأ عام شده‌اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com