سازمان حقوق بشر ایران، ۱۷ دی ماه ۱۳۹۷: سه زندانی که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، اواسط مهر ماه در زندان مرکزی اراک اعدام شده اند.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، اواسط مهر ماه سال جاری، سه زندانی در زندان مرکزی اراک اعدام شده اند. این سه زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند.

هویت دو تن از اعدام شدگان مجید کاظمی و مسعود آینه بند احراز شده ولی هویت نفر سوم تا لحظه تنظیم این گزارش مشخص نشده است.

یک منبع مطلع به سازمان حقوق بشر ایران گفت: “این سه نفر در یک پرونده با اتهام ۵ کیلو هروئین به اعدام محکوم شده بودند. مجید کاظمی زمانی که برای این پرونده بازداشت شد، فقط ۸ ماه بود که از یک حبس ۱۴ ساله آزاد شده بود”.

با وجود گذشت سه ماه اعدام این سه زندانی از سوی رسانه‌های داخل ایران اعلان نشده بود.

گفتنی است، صبح روز پنج‌شنبه ۱۵ آذر ماه نیز حکم اعدام دست‌کم ۱۲ زندانی که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند در زندان مرکزی کرمان به اجرا درآمد.

اعدام زندانیان با اتهامات مربوط به مواد مخدر از روز ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۶ که قانون جدید مبارزه با مواد مخدر اجرایی شد به شکل چشمگیری کاهش داشته است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com