ماف نیوز: دو شهروند بازداشت‌شده‌ در مریوان با تودیع وثیقه به صورت موقت آزاد شدند و همزمان از سه شهروند بازداشت‌شده‌ی دیگر در این شهرستان اطلاع دقیقی به دست نیامده است. اتهام مطروحه علیه این افراد «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» عنوان شده است.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷، «محسن فراهمند» ۲۴ ساله فرزند خسرو از اهالی روستای نی از توابع شهرستان مریوان با تودیع وثیقه‌ی ۸۰ میلیون تومانی تا هنگام برگزاری جلسه‌ی دادگاه به صورت موقت آزاد شد.

تلگرام ماف نیوز
او روز ۲۶ مهر از سوی نیروهای امنیتی در مریوان به اتهام «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» بازداشت شده بود.

همزمان در روزهای گذشته یکی دیگر از اهالی این روستا به نام «محمد دادرسی» ۳۳ ساله فرزند حامد پس از یک ماه و نیم بازجویی با تودیع وثیقه آزاد شد.

محمد دادرسی قبل از ظهر ۲۸ آبان با اتهام مشابهی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

آن زمان بازداشت این افراد بدون ارائه‌ی برگه‌ی قضایی صورت گرفت و ایشان تا هنگام درخواست وثیقه، نتوانسته بودند با خانواده‌های خود ارتباط برقرار کنند و طی مراحل بازجویی، به وکیل هم دسترسی نداشته‌اند.

به غیر از این افراد تاکنون سه تن دیگر از اهالی روستای نی به نام‌های «حمید پروازە» ۲۸ ساله فرزند محمد، «محمد پروازه» ۲۱ ساله فرزند حسین و «سلمان افرا» ۲۲ ساله فرزند رحمت همچنان در بازداشتگاه اطلاعات سنندج تحت بازجویی هستند. حمید پروازه روز ۲۶ مهر، محمد پروازه روز جمعه ۲۷ مهر و سلمان افرا روز ۲۷ آبان بازداشت شده‌ بودند.

اتهام مطروحه علیه این شهروندان «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» عنوان شده است اما با این حال از مصادیق مربوط به اتهام مورد ذکر اطلاع دقیقی به دست نیامده است.
+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com