نگاهی به حقوق بشر کردستان ایران ؛ ۱۳ دی ماه ۹۷ ؛ در پی رونوشت ارسالی اساس  نامه ی ارتش کردستان به اطلاع عموم هموطنان ایرانی میرساند که : اساس این اساسنامه بر هفت اصل تاکید دارد لذا این اساس نامه جنبه ی کلی نداشته و در آینده به بندهای این اساس نامه اضافه خواهد شد در این بیانیه علاوه بر انتشار اساسنامه اعضای شورای این جنبش را  معرفی نموده و در بیانیه ای دیگر عملکرد این افراد به اطلاع خواهد رسید.

به گزارش نگاهی به حقوق بشر کردستان ایران ؛ در ادامه هفت اصل بیانیه و اساس نامه ی ارتش کردستان را بخوانید:

۱- شورای موقت……..یک شورای که از قلب احزاب، سازمانها، اندیشه گران، روشنفکران جامعه که سالیانی است جهت مبارزه برای قشر زحمت کش جامعه در حال مبارزه بوده است.
شورا برای پیاده سازی اهداف والای جامعه ای که بدور از عشیرت گرائی وسلطه گرائی فرد که راه جامعه آزاد را منقرض می نماید بر اساس این اندیشه در این راه دست تمامی مردم پر توان و ستمدیده را برای تحقق این آرمان به گرمی می فشارد.

۲-شورای موقت….. به تمامی ادیان و آیین ها، اقوام و نژادها به دیده احترام می نگرد و هیچ آیین و نژادی را برتر و والاتر نمی بیند
چرا که تنها به انسانیت می اندیشد و معتقد به این بیان می باشد که ” اگر برتری هست در اندیشه هاست” و بر این اساس از تمامی یاران ،رفقا، جامعه مدنی درخواست میدارد به احترام انسانیت از هرگونه گفتمان آیینی و نژادی که سبب آزردگی خاطر دیگر یاران و رفقا و جامعه مدنی گردد خودداری نمایند.

۳- شورای موقت…. ضمن احترام به تمامی یاران، رفقا و جامعه مدنی و دستاوردهای ارزنده ای که تاکنون ارائه و از این پس ارائه میدارند خواهان گسترش راه برای متحد بودن برای بر اندازی حکومت استبدادی و نو آوری در اجرای عدالت خواهی، برای آزادی جامعه در بند بی قیدو شرط به شکل اصولی آن تلاش خواهد نمود.

۴- شورای موقت…به جهت ایجاد نظم و هماهنگی در بین تمامی رفقا، یاران، جامعه و همراهان مبارز در سراسر گیتی در خواست میدارد از این پس تنها یک نشانه و نشانواره اصیل برای جامعه مورد استفاده قرار گیرد و از پرچم غیر رسمی و نشانواره احزاب و سازمانی اختصاص شورای آینده خود داری گردد ( پرچم و آرم مخصوص شورای……) خواهد بود.

۵- رفقا و یاران به جهت پیشگیری و کاستن از مشکلات و مسائل حاشیه ای و ایجاد محیطی مناسب برای گفتمان در بین شما عزیزان ( …….) خودداری نموده و رفقا و یاران و مسئولین و یاران و همراهان جدید را تنها با هماهنگی شورا به جمع دعوت خواهند نمود تا شناخت نسبی از یاران و همراهان وجود داشته باشد تا از ورود همراهان و دیگر یارانی که حضورشان در این فضا ضرورتی ندارد جلوگیری گردد.

۶- به جهت حفظ حریم خصوصی و جلوگیری از آزردگی خاطر یاران و همراهان از تمامی عزیزان درخواست می گردد بدون دعوت و یا کسب اجازه وارد گفتگوی خصوصی با هیچ یک از یاران و بخصوص بانوان نگردند.

۷- در پایان مواردی را که همواره باعث گردیده اند هریک به نوعی در لایوهای پیشین شما عزیزان را آزرده خاطر نمایند و زمان ارزشمند شما را بی جهت صرف خود نمایند و بصورت مختصر بیان میداریم و امید داریم با رعایت این نکات دیگر شاهد مسائل و مشکلات پیشین نباشیم.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com