اگر می‌خواهید خودتان را به چالش بکشید تا اعتمادبه‌نفستان بیشتر شود، این برنامه ده‌روزه می‌تواند شروع خوبی برایتان باشد:
روز اول: روی برگه‌های کوچک جملات تأکیدی مثبت (مانند من باارزش هستم؛ من توانا هستم) برای خود بنویسید و در جاهایی از خانه بچسبانید که احتمال دیدن آن‌ها برای شما بیشتر است مثلاً کنار آینه

روز دوم: خود را به سه شخصی که نمی‌شناسید، معرفی کنید. برای مثال همسایه خود را هر روز می‌بینید اما هرگز با او گفتگوی کوتاه خودمانی ندارید. امروز با او سلام و احوال‌پرسی کنید و اگر موضوع جالبی برای صحبت دارید در مورد آن صحبت کنید.

روز سوم: از امروز تلاش کنید تا لباس‌هایی بپوشید که به شما می‌آیند و مناسب شما هستند اما هرگز اعتمادبه‌نفس پوشیدنشان را نداشته‌اید.

روز چهارم: داوطلب انجام کارهای خیریه گروهی شوید یا داوطلب شوید که برای یک گردهمایی سرگرم‌کننده در بین دوستان یا همکارانتان برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهید.

روز پنجم: به سراغ سرگرمی‌هایی بروید که دوستشان دارید اما هرگز اعتمادبه‌نفس انجام دادن آن‌ها را نداشتید. مواردی مانند آواز خواندن، نقاشی کشیدن، نوشتن و یا هر سرگرمی موردعلاقه دیگر.

روز ششم: به وضعیت بدن خود دقت کنید. از قوز کردن و شُل راه رفتن بپرهیزید. اگر لازم است از قوزبند استفاده کنید تا به‌مرور به صاف ایستادن و نشستن عادت کنید. در هنگام راه رفتن سر خود را بالا بگیرید و با اعتمادبه‌نفس قدم بردارید.

روز هفتم: از امروز تلاش کنید تا تعریف و تمجیدهایی که در مورد شما می‌شود را بپذیرید. اگر کسی از مهارت شما در کار تعریف کرد به‌جای مخالفت با نظر او، لبخند بزنید و از او برای به اشتراک گذاشتن نظرش با شما تشکر کنید.

روز هشتم: از امروز برای شرکت در انواع دوره‌های آموزشی و تفریحی به دنبال یک همپا نباشید. خود به‌تنهایی در این کلاس‌ها شرکت کنید و با افراد جدید آشنا شوید.

روز نهم: به دیگران کمک کند. اگر متوجه شدید شخصی نیاز به کمک یا راهنمایی دارد از او بپرسید که آیا کمک و راهنمایی شما را می‌خواهد؟ با کمک کردن به دیگری اعتمادبه‌نفس شما در توانایی‌های خودتان افزایش می‌یابد.

روز دهم: برای ارائه پروژه و یا سخنرانی در حضور جمع داوطلب شوید.

 

راههای ارتباط با ما:

پیامک در تلگرام

کانال تلگرام

اینستاگرام

فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com