سازمان حقوق بشر ایران، ۱۱ دی ماه ۱۳۹۷: یک زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده است جهت اجرای حکم در زندان نوشهر به سلول انفرادی منتقل شد و قرار است تا ساعاتی دیگر در صورت عدم رضایت شکات اعدام شود.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، روز سه‌شنبه ۱۱ دی ماه، یک زندانی به نام مجید خُمامی اهل روستای خُمام در استان گیلان جهت اجرای حکم اعدام در زندان نوشهر به سلول انفرادی منتقل شد. این زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده قرار است در صورت عدم رضایت شکات پرونده، سپیده دم چهارشنبه به دار آویخته شود.

یک منبع مطلع در خصوص اتهامات مجید خُمامی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: “قتلی که حدود هشت سال پیش اتفاق افتاده یک قتل ناموسی بوده که مجید مرتکب آن نشده بود،” این منبع همچنین گفت: “خیلی‌ها در این چندسال تلاش کردند تا رضایت بگیرند ولی موفق نشدند”.

طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران ۲۴۰ اعدام از میان ۵۱۷ اعدام در سال ۲۰۱۷ با اتهام قتل عمد صورت گرفته است. عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com