سازمان حقوق بشر ایران، ۱۱ دی ماه ۱۳۹۷: یک زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود در زندان مرکزی مشهد به دار آویخته شد.

بنا به گزارش روزنامه خراسان، صبح روز یک‌شنبه ۹ دی ماه، حکم اعدام یک زندانی که به اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود در زندان مرکزی مشهد به اجرا درآمد.

این زندانی که هویتش “حسین. چ” ۳۹ ساله اعلان شده متهم بود در آذر ماه سال ۱۳۹۴ همسر و کودک خردسال خود را به قتل رسانده است.

فرد اعدام شده به اتهام قتل همسر ۳۳ ساله‌اش به قصاص نفس و به اتهام قتل فرزند خردسالش به تحمل ۱۰ سال زندان و برای ایجاد جراحات غیرکشنده به پرداخت دیه محکوم شده بود.

طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران ۲۴۰ اعدام از میان ۵۱۷ اعدام در سال ۲۰۱۷ با اتهام قتل عمد صورت گرفته است. عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com