سازمان حقوق بشر ایران، ۶ دی ماه ۱۳۹۷: رسانه‌ها در داخل ایران بدون اشاره به محل و زمان دقیق، خبر از اعدام یک زن ۲۵ ساله دادند که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود.

بنا به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، یک زن ۲۵ ساله به نام نوشین به اتهام قتل همسر خود اعدام شده است. در این گزارش به محل و زمان دقیق اجرای حکم نوشین اشاره‌ای نشده است، ولی این گزارش اولین بار در تاریخ ۱ دی ماه در وب سایت رکنا منتشر شده بود و به نظر میرسد حکم نیز در همین روز اجرا شده باشد.

نوشین در حالیکه در محوطه زندان در انتظار اجرای حکم خویش به سر می‌برد، گفت: “از مدتی قبل با پسری به نام سهیل آشنا شده بودم. او به نظر پسری موجه و با شخصیت می‌آمد به همین دلیل به پیشنهاد ازدواج وی جواب مثبت دادم و رفته رفته ارتباط ما خیلی عمیق شد”.

وی ادامه داد: “کار به جایی کشیده شد که من به خانه سهیل رفت و آمد داشتم تا اینکه روزی متوجه شدم سهیل آن آدمی که گمان می‌بردم نبود”.

زن جوان خاطرنشان کرد: “مدتی بود متوجه شده بودم که سهیل با زنان دیگری نیز در ارتباط است. زمانی که این موضوع را با وی در میان گذاشتم مرا زیر مشت و لگد‌های خود گرفت و تهدید کرد که اگر در این خصوص با کسی حرفی بزنم تصاویر و فیلم‌های خصوصی مان را در فضای مجازی منتشر خواهد کرد. به همین دلیل سکوت کردم و به خانواده‌ام چیزی نگفتم”.

او ادامه داد: “رفتار‌های زشت سهیل به همینجا ختم نشد چرا که او از من می‌خواست که من به خلوت دوستان کثیفش بروم و خود را در اختیار آن‌ها قرار دهم که اگر این کار را نمی‌کردم او آبرویم را با انتشار تصاویر شخصی مان می‌برد. من نیز از ترس انتشار آن تصاویر به خواسته کثیف او تن دادم و تا یک ماه به خلوت دوستانش می‌رفتم. تا اینکه دیگر نتوانستم این وضع را تحمل کنم و تصمیم خونینی گرفتم”.

نوشین افزود: “روزی که با او قرار داشتم با یک چاقو پیش او رفتم و در موقعیت مناسب از پشت به وی حمله کرده و با چند ضربه مهلک او را از پای درآودم”.

نوشین پس از این ماجرا در دادگاه به قصاص نفس (اعدام) محکوم شد و دقایقی پس از این گفتگو حکم وی به اجرا درآمده است.

طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران ۲۴۰ اعدام از میان ۵۱۷ اعدام در سال ۲۰۱۷ با اتهام قتل عمد صورت گرفته است. عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)