سازمان حقوق بشر ایران، ۱۹ آذر ماه ۱۳۹۷: یک زندانی که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود در زندان مرکزی ارومیه (دریا) اعدام شد.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز جاری، دوشنبه ۱۹ آذر ماه، حکم اعدام یک زندانی در زندان مرکزی ارومیه به اجرا درآمد. هویت این زندانی که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود یونس عزیزی اهل نقده احراز شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به سازمان حقوق بشر ایران گفت: “یونس عزیزی با اتهام ۱۰۰ کیلو مرفین به اعدام محکوم شده بود و در بازبینی پرونده برای وی مجددا حکم اعدام صادر شد چون سه سابقه قبلی نیز داشت”.

یونس عزیزی روز گذشته از بند ۱۴ زندان مرکزی ارومیه به سلول‌های انفرادی منتقل شده بود. اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این گزارش از سوی رسانه‌های داخل ایران اعلان نشده است.

گفتنی است، اعدام زندانیان با اتهامات مربوط به مواد مخدر از روز ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۶ که قانون جدید مبارزه با مواد مخدر اجرایی شد به شکل چشمگیری کاهش داشته است. با این وجود نگرانی از موج جدید اعدام زندانیان مواد مخدر که حکم اعدام آنها مجددا صادر شده وجود دارد.

روز پنج‌شنبه ۱۵ آذر ماه ۱۲ زندانی در زندان مرکزی کرمان اعدام شدند که دستکم ۶ نفر از ایشان با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)