سازمان حقوق بشر ایران، ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۷: مجید عزیزی که به دلیل شرکت در کمپین چهارشنبه‌های سفید و مخالفت با حجاب اجباری به یک سال زندان محکوم شده، جهت گذراندن دوران محکومیت خود به زندان عادل آباد شیراز منتقل شد.

بنا به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، روز دوشنبه ۲۸ آبان ماه، مجید عزیزی، فعال مدنی که به دلیل مخالفت با حجاب اجباری و با اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال زندان محکوم شده است، با دستبند و پابند جهت تحمل حبس به زندان عادل آباد شیراز منتقل شد.

در تاریخ ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۶ پلیس تهران از بازداشت یک گروه ۲۹ نفری به دلیل حمایت از کمپین چهارشنبه‌های سفید و برداشتن حجاب خبر داد. در آن زمان این شائبه برای رسانه‌ها پیش آمد که همه این ۲۹ نفر را زنان تشکیل می‌دهند. ولی گذشت زمان مشخص کرد در بین این ۲۹ نفر دو مرد به نام‌های علی قلی‌لو از مشهد و مجید عزیزی از شیراز نیز حضور داشتند.

حکم مجید عزیزی از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز صادر شد و در از سوی شعبه ۱۷ دادگاه تجدید نظر استان فارس به تأیید رسید. موارد اتهامی این فعال مدنی «تبلیغ علیه نظام از طریق حمایت از کمپین چهارشنبه‌های سفید و دختران خیابان انقلاب و ارسال فیلم و عکس از خود» برای این کمپین بوده است.

کمپین چهارشنبه‌های سفید و دختران خیابان انقلاب در مخالفت با قانون حجاب اجباری ایجاد شد و توجه بسیاری از جوانان ایرانی را به خود جلب کرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)