آیا وقتی خجالت می‌کشید یا استرس دارید گونه‌هایتان سرخ می‌شود؟ هجوم خون به گونه‌ها درهنگام اضطراب و استرس امری طبیعی است اما این مسئله باوجود طبیعی بودن می‌تواند باعث کاهش اعتمادبه‌نفس در شخص شود و یا مواجهه با موقعیت‌های استرس‌زا را برای شخص بسیار دشوار کند.
خوشبختانه، اگر شما هم به‌راحتی سرخ می‌شوید، راهکارهایی وجود دارد تا بتوانید جلوی این مسئله را بگیرید یا از درجه‌ی آن کم کنید.
کلید اصلی از بین بردن سرخی گونه این است که با استفاده از آرام کردن بدن تلاش کنید تا ضربان قلب و درنتیجه جریان فشارخون به سمت چهره را کم کنید. وقتی حس می‌کنید که به‌زودی گونه‌هایتان سرخ خواهد شد این کارها را انجام دهید:

نفس‌های عمیق و شمرده بکشید. این کار به آرام‌سازی بدن کمک می‌کند. به‌خصوص وقتی سرخی گونه ناشی از استرس باشد با کمک آرام‌سازی بدن سطح استرس را کم می‌کنید.
لبخند بزنید. در هنگام استرس یا خجالت وقتی فرد شروع به لبخند زدن می‌کند به‌نوعی بدن خود را گول می‌زند که شرایط به‌اندازه‌ای که تصور می‌کند استرس‌زا و یا خجالت‌آور نیست که این به کاهش سریع‌تر ضربان قلب و به حالت عادی برگشتن بدن کمک می‌کند.
خود را خنک کنید. سرخ شدن وقتی بدن گرم است با شدت بیشتری رخ می‌دهد درنتیجه وقتی حس می‌کنید در حال سرخ شدن هستید به محیط سردتری بروید یا یک لیوان آب‌خنک بنوشید و یا کت خود را دربیاورید.
حواس خود را پرت کنید. در موقعیت استرس‌زا یا خجالت‌آور به چیز دیگری فکر کنید. فکرهایی که باعث لبخند شما می‌شوند، هم ذهن شما را از مسئله پیش رو منحرف می‌کنند و هم باعث لبخند زدنتان می‌شوند که لبخند زدن خود در کم شدن استرس و درنتیجه کم شدن سرخی گونه نقش دارد.
افراد زیادی که با مشکل سرخی گونه مواجه هستند روی این مسئله نگرانی زیادی به خرج می‌دهند این در حالی است که اگر فرد بتواند با این واکنش بدن خود به صلح برسد، هم باعث می‌شود تا آمادگی بیشتری برای مواجهه با آن داشته باشد وهم در درازمدت کمک می‌کند تا سرخی گونه‌ها کمتر اتفاق بیافتند.

راههای ارتباط با ما:

پیامک در تلگرام

کانال تلگرام

اینستاگرام

فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)