یک نماینده مجلس ژاپن که در مقاله ای در ماه ژوئیه روابط همجنسگرایان را مسبب نابودی جامعه دانسته بود، به جنجال های ناشی از انتشار این مقاله برای اولین بار پس از انتشارش پاسخ داده است. میو سوگیتا که نماینده مجلس و عضو حزب حاکم لیبرال دموکرات در ژاپن است، با انتشار مقاله ای با عنوان “حمایت از حقوق دگرباشان جنسی از حد گذشته است”، جنجال آفرین شد.

علی رسوگیتا در این مقاله طولانی که در ستون اظهار نظر چاپ شد، مدعی شده بود که بودجه عمومی نباید در حمایت از زوج های همجنسگرایان مورد استفاده قرار گیرد و آنها را به دلیل ناتوانی در بارداری “بی فایده” خوانده بود”.

پس از ماهها بحث و علی رغم تعطیلی نامحدود مجله ایی که این مقاله را منتشر کرده بود، سوگیتا از شرکت در بحث های عمومی، طفره رفته بود. به گزارش آساهی شیمبون، سوگیتا بالاخره در روز ۲۴ اکتبر، به سوالات خبرنگاران در مورد این مقاله جنجالی پاسخ داد.

او گفت: “من مسئولیت اینکه نظراتم تبعات جدی داشته، موجب سوء تفاهم و اختلاف نظر شده و موجبات آزردگی برخی را فراهم کرده است، میپذیرم. من هرگز حامی تبعیض علیه زوج های همجنسگرا و یا انکار حقوق انسانی آنها نیستم.”

 “شینچو ۴۵″، مجله ای که مقاله سوگیتا را منتشر کرده بود، متعاقب جنجالهای پیرامون مقاله سوگیتا، تصمیم به انتشار مقاله دیگری با عنوان “آیا نظرات سوگیتا جنجال برانگیز است”، گرفت. ادامه انتشار مطلب در مورد مقاله سوگیتا و دامن زدن این تصمیم به اختلافات ناشی از آن باعث شد که شرکت چاپ و نشر، این مجله را برای همیشه تعطیل کند.

نظرات سوگیتا در ژاپن، که در مقایسه با دیگر کشورهای آسیایی، با داشتن هشت شهر و شهرستان که اتحادهای مدنی همجنسگرایان را به رسمیت میشناسند، از سطح پذیرش بالای دگرباشان جنسی برخوردار است.

اخیرآ مقامات ژاپن، شروع به معرفی یونی فرم های جنسیت خنثی در مدارس سراسر کشور کرده اند، اما پیشرفت تدریجی در این امر، موجب انتقاد سوگیتا شده است. او میگوید: “چرا ما نمی توانیم به همان دو جنسیت  مرد و زن اکتفا کنیم؟”

سوگیتا در مقاله طولانی اشگفت که افزایش حمایت قانونی از همجنسگرایان منجر به وحشی گری، زنای با محارم و نزدیکان و رابطه جنسی با اشیاء میشود.

او افزود: “به رسمیت شناخته شدن تنوع در علائق جنسی، موجب طرح خواسته هایی از قبیل ازدواج بین خواهران و برادران، ازدواج والدین با فرزندان و یا حتی ازدواج با حیوانات خانگی یا ماشین آلات شود.”

این مقاله موجب تظاهرات در ژاپن و انتقاد شدید عمومی شد.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/pittsburgh-synagogue-shooting-took-place-at-bris-for-gay-couples-twins/#gs.xGKtTMQ

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com