برای اولین بار در تاریخ، نمایندگی دگرباشان جنسی رنگین پوست در مقایسه با همتایان سفید شان در تلویزیون و رادیو بیشتر است. گزارش اخیر گلاد با نام “وضعیت نمایندگی ما در رسانه ها چطور است”،میزان نمایندگی دگرباشان جنسی در تلویزیون از جمله شبکه ها، تلوزیون های کابلی و آنلاین را مورد بررسی قرار داده است.

طبق این گزارش جدید، ۸.۸ درصد از کاراکترهای تلویزیونی دگرباش جنسی هستند. این آمار بی سابقه است. علاوه بر این، ۵۰ درصد از شخصیت های دگرباش جنسی در تلویزیون رنگین پوست هستند.

به طور کلی، تعداد شخصیت های دگرباش جنسی در سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به از ۵۸ نفر به ۷۵ نفر در سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ افزایش یافته است. طبق این گزارش، تعداد شخصیت های دگرباش جنسی که به تکرار در تلوزیون ظاهر میشوند، نیز افزایش یافته است.

متأسفانه مردان همجنسگرا هنوز جمعیت اکثریت ۴۲ درصدی از نمایندگی دگرباشان جنسی در تلوزیون را تشکیل می دهند. با این حال، طبق این گزارش، این آمار نسبت به سال گذشته، ۵ درصد کاهش یافته است.

نمایندگی لزبین ها در سال جاری با رشدی ۱٪ درصدی به مجموع نمایندگی ۲۵٪ افزایش یافت. با این حال، این رقم نسبت به آمار ۳۳٪  ای در گزارش ۲۰۱۵-۲۰۱۵، کاهش یافته است. در حال حاضر، دوجنسگرایان، ۲۹٪ از شخصیت های دگرباش جنسی در تلوزیون را تشکیل می دهد. این آمار نسیت به سال گذشته رشدی سه درصدی را نشان میدهد.

۵.۴٪ از شخصیت های دگرباش جنسی در تلویزیون به نوعی تراجنسی هستند. این رقم شامل سه زن تراجنسی، دو مرد تراجنسی و یک شخصیت با جنسیت غیر دوگانه میشود. با این حال، تنها یکی از این شخصیت ها به طور مکرر در تلوزیون ظاهر میشود.

نمایندگی دگرباشان جنسی در تلویزیون های کابلی نیز افزایش یافته است. در فصل ۲۰۱۶-۱۷، ۱۰۳ شخصیت دگرباش جنسی در برنامه های تلوزیون های کابلی ظاهر شدند. فصل ۲۰۱۷-۱۸، شاهد نمایندگی ۱۲۰ بازیگر بود. این آمار به لطف نمایش های رایان مورفی مانند داستان های ترسناک آمریکا و ژست، به دست آمده است. ۴۶ درصد از شخصیت های دگرباش جنسی در برنامه های تلوزیون های کابلی، رنگین پوست هستند.

سرویس های آنلاین از جمله Netflix، Hulu و آمازون، ۷۵ شخصیت دگرباش جنسی را ارائه دادند. این آمار نسبت به سال گذشته رشدی ۲۴ درصدی داشته است. با احتساب شخصیت های تکراری، این رقم برای سرویس های آنلاین به مجموع ۱۱۲ نفر میرسد. مردان همجنسگرا تنها ۳۵٪، لزبین ها ۳۳٪، دوجنسگرایان ۱۷٪ (افت بزرگ از فصل های قبلی)، و شخصیت های تراجنسی ۱۱٪ از شخصیت های دگرباش جنسی در برنامه های سرویس های آنلاین را تشکیل می دهند. در کل، ۴۸ درصد از این شخصیت های دگرباش جنسی، رنگین پوست هستند.

این گزارش که به طور کامل در وب سایت گلاد قابل دسترسی است، مشخصه های دیگر زیادی، مانند جنسیت، نژاد، پیشینه قومی شخصیت های رنگین پوست، شخصیت های توانخواه و شخصیت های عاری از تمایل جنسی را را مورد بررسی قرار داده است. 

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/lgbti-tv-characters-glaad-report/#gs.4oSdlOA

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com