ماف نیوز: دو کولبر دیگر در اولین روز آبان‌ماه در مناطق مرزی سلماس از سوی نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی کشته و زخمی شدند.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز سه‌شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ گروهی از کولبران در منطقه‌ی مرزی شپیران از توابع شهرستان سلماس مورد هجوم نیروهای مرزبانی قرار گرفتند و در نتیجه یک تن به نام «فرامرز جلی‌باقو» ۲۶ ساله فرزند حمید جان خود را از دست داده و یک کولبر دیگر به نام «ذاکری جلی‌باقو» ۳۰ ساله فرزند عثمان به شدت زخمی شد.

«فرامرز جلی‌باقو»

تلگرام ماف نیوز
کولبر زخمی‌شده جهت رسیدگی پزشکی به بیمارستانی در شهر سلماس منتقل شده و وضعیت عمومی وی وخیم گزارش شده است‌.

این افراد به ظن حمل کالای قاچاق، از فاصله‌ی نزدیک و بدون اخطار قبلی مورد شلیک مستقیم قرار گرفته‌اند.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت‌بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصتهای شغلی به آن روی می‌آورند و سالانه دهها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می‌شوند.
+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com