احمد میرعلایی نویسنده، مترجم و روزنامه‌نگار منتقد جمهوری اسلامی، صبح روز دوم آبان‌ماه ۱۳۷۴ به قصد رفتن به کتابفروشی خود، برای آخرین بار از منزل خارج شد. پیکر بی‌جان او را همان شب در یکی از کوچه‌های نزدیک به کتابفروشی‌اش در حالی پیدا کردند که یک بطری نوشیدنی الکلی در کنار او بود. خانواده احمد میرعلایی در پزشکی قانونی، جای دو تزریق را روی دست راست وی دیدند. پزشک قانونی علت مرگ را ایست قلبی اعلام کرد و توضیحی در مورد مواد تزریق‌شده به احمد میرعلایی نداد.

با وجود پیگیری‌های مکرر خانواده و مراجعه آن‌ها به مراجع قانونی مختلف، هیچ تحقیق مستقلی درباره قتل احمد میرعلایی انجام نشد. به دلیل این پیگیری‌ها، خانواده او تحت فشار قرار گرفتند، بارها تهدید شدند و در نهایت پرونده مختومه اعلام شد. احمد میرعلایی یکی از قربانیان قتل‌های سیاسی در جمهوری اسلامی است که همچون دیگر قربانیان، آمران و عاملان قتل او هنوز پاسخگو نشده‌اند و عدالت درباره آن‌ها اجرا نشده است.

عدالت برای ایران را در تلگرام دنبال کنید:
https://telegram.me/Justice4iran

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com