تظاهراتی در اعتراض به سیاست‌های دولت ترامپ در ارتباط با حقوق ترنس‌جندرها و هم‌جنس‌گرایان در نیویورک، ۲۰۱۷ /Yana Paskova for The New York Times

به گزارش نیویورک تایمز، دولت ترامپ در نظر دارد قانونی را به تصویب برساند که جنسیت را وابسته به اندام جنسی و غیرقابل تغییر تعریف کند.

در این رویکرد جدید، جنس یا مونث است یا مذکر، غیرقابل تغییر است و با اندام جنسی فرد در زمان تولد تعیین می‌شود. به این ترتیب در صورت تصویب این قانون هویت ترنس‌جندر از نظر قانونی رسمیت نخواهد داشت.

این تصمیم به صورت بیانیه‌ای توسط وزارت بهداشت و خدمات انسانی پیش‌نویس شده و دامنه آن هنوز نامشخص است.

در این بیانیه وزارت بهداشت آمده که تنها موردی که می‌تواند جنسیت در مدارک را تغییر دهد آزمایش ژنتیک خواهد بود.

این مقررات هویت قانونی هر فردی را که به وسیله جراحی یا بدون جراحی مدارک هویتی با جنسیت متفاوت با زمان تولد خود دریافت کرده است – یعنی جمعیتی در حدود ۱/۴ میلیون نفر در آمریکا را – از رسمیت قانونی خارج می‌کند و میلیون‌ها نفر را از دریافت مدارک هویتی، و در ادامه آن بهره‌مندی از سایر حقوق فردی و اجتماعی محروم می‌کند.

این حرکت می‌تواند آغاز مستثنی کردن و محروم کردن افراد ترنس‌جندر از حقوق مدنی باشد و حمایت‌های دولتی پیشین را لغو کند.

جامعه ترنس‌جندر و فعالان از این تصمیم به خشم آمده‌اند و با هشتگ #WontBeErased اعتراض خود را در شبکه‌های اجتماعی اعلام می‌کنند.

در طی سال گذشته وزارت بهداشت آمریکا به صورت غیرعلنی استدلال می‌کرده است که «جنس» هرگز قرار نبوده شامل بحث «هویت جنسیتی» یا شامل «هم‌جنس‌گرایی» شود و عدم شفافیت در دوران اوباما موجب شد که «حقوق مدنی به افرادی که قرار نبوده از آن برخوردار باشند به غلط سرایت یابد».

دولت ترامپ در هر کجا که امکان تصمیم‌گیری داشته بر خلاف حمایت از حقوق ترنس‌ها حرکت کرده است.

مقامات وزارت بهداشت از دادن پاسخ‌های مشروح به سوالات نیویورک تایمز درباره این تصمیم خودداری کردند.

وزارت بهداشت از چهار سازمان اصلی این دولت خواسته است تا با هماهنگ کردن مقررات خود با این تصمیم جدید راه را برای پذیرش آن در دادگاه‌ها راحت‌تر سازند. این چهار سازمان عبارت اند از وزارت آموزش و پرورش، وزارت دادگستری، وزارت کار و وزارت بهداشت و خدمات انسانی.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com