دکتر کرین فلپس، نامزد مستقل لزبین، در انتخابات بسیار مهم استرالیا پیروز شد. ایم فعال حقوق دگرباشان جنسی پر سابقه در رقابت با دیو شارما، نامزد حزب لیبرال (که در واقع حزب محافظه کار است)، این پیروزی را کسب کرد.

کرسی ونت ورت، بخش شرقی و ثروتمند سیدنی و بخش هایی از ثروتمند ترین حومه های استرالیا را پوشش می دهد. این کرسی که به مدت طولانی متعلق به حزب لیبرال در نظر گرفته میشد، پیشتر به مالکوم ترنبول، نخست وزیر پیشین، که پس از از باختن در یک چالش رهبری، مجبور به استعفاء شده و اسکات موریسون را به عنوان رئیس جمهور جایگزین کرد، اختصاص داده شده بود.

پیروزی کرین فلپس در کسب کرسی ونت وورت، موجب به هم خوردن موازنه  قدرت در پارلمان شده و حزب لیبرال را به یک دولت در اقلیت تبدیل میکند. او شب گذشته (۲۰ اکتبر) گفت: “این پیروزی برای آندسته از مردم استرالیا است که به صدا نیاز دارند. من گفتم در صورت کسب کرسی در ونت ورت، تاریخ ساز خواهیم شد. و دوستان من، ما امشب تاریخ ساز شدیم. پیروزی امشب را باید به عنوان نشانه ایی از بازگشت مجدد نجابت، صحت و بشریت به پارلمان استرالیا بدانیم.”

او از همسرش جکی و همه افرادی که از او در این مبارزه حمایت کردند، تشکر کرد.

او گفت: “من می خواهم به هر جوان، هر زن و همه افراد مشتاق بگویم: اگر در فکر نامزدی برای انتخابات مجلس با هر سمت دولتی هستید، بله ممکن است دشوار باشد، ممکن است سخت باشد، اما اینکه بدانیم که افراد صالحی را برای نمایندگی استرالیا در این سمت ها داریم، بسیار ارزشمند است.”

فلپس افزود: “من فقط می خواهم به شما بگویم، از شما متشکرم.”

کرین فلپس: سیاست ها
سال گذشته، کرین فلپس یکی از حامیان برابری در ازدواج در رای گیری عمومی در این باره بود. او یک فعال سیاسی سختکوش دگرباشان جنسی و رئیس سابق انجمن پزشکی استرالیا است. او در مبارزات انتخاباتی اش، وعده هایی از قبیل اقدامات مربوط به تغییرات اقلیمی و پناهجویان به عنوان مسائل کلیدی را مطرح کرد. فلپس همچنین، وعده داده است که برای متوقف کردن استخراج از معدن ذغال سنگ کارمیچل، تحت نظارت Adani Mining، تلاش کند.

او همچنین می خواهد برای ممنوعیت کمک های مالی سیاسی شرکت های سوخت فسیلی تلاش کرده و نمایندگان مجلس فدرال را در صورت کسب کرسی، مجبور به اعلام جزییات جلسات شان با چنین شرکت ها و لابی های آنها کند. از دیگر وعده های فلپس، ممنوعیت تجارت و صادرات حیوانات زنده است. 

کرین فلپس در سال جاری سفیر روز “در این روز رنگ بنفش بپوش” بود. او در این روز گفت: “ما می دانیم که در جامعه ما کسانی هستند که هنوز از حقوق برابر برخوردار نیستند.”

وی گفت: “ما می خواهیم از وجود حمایت برای دگرباشان جنسی اطمینان حاصل کنیم.”

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/kerryn-phelps-election/#gs.8283Cjc

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com