ماف نیوز: یک شهروند در ورودی شهر پاوه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد. او به «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» متهم شده است.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷، نیروهای وزارت اطلاعات در ورودی شهر پاوه «جمال علی‌ویسی» از اهالی شهر کرمانشاه را بدون ارائه‌ی برگه‌ی قضایی بازداشت کردند. او جهت دیدار با نزدیکانش به این شهر رفته‌ بود.

تلگرام ماف نیوز
یک منبع مطلع در این رابطه گفت: «جمال علی‌ویسی توانسته است در تماسی تلفنی، بازداشت خود را به اطلاع خانواده‌اش برساند اما کماکان از محل دقیق نگه‌داری‌اش، اطلاعی به دست نیامده است.»

جمال علی‌‌ویسی شش سال پیش به مدت چند ماه به عضویت یکی از احزاب کرد مخالف نظام درآمده و طبق اطلاع خانواده‌اش، پس از خروج کامل از تشکیلات این حزب به زادگاه خود بازگشته و هیچ فعالیت سیاسی نداشته است.

وی سال ۱۳۹۲ هم یک بار دیگر در همین رابطه به مدت یک هفته از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفته بود.

اخیرا یک شهروند مهابادی به نام «کیوان علیالی» هم که پس از عضویت کوتاه‌مدت در یکی از احزاب کرد به زادگاه خود بازگشته بود، از سوی دادگاه انقلاب به ده سال و سه ماه حبس محکوم شده است.
+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com