ماف نیوز: نیروهای وزارت اطلاعات در شهرهای مریوان، ارومیه و‌ سنندج به صورت جداگانه هفت شهروند را با اتهاماتی مرتبط با احزاب کرد مخالف نظام بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷، سه تن از اهالی روستای نی مریوان به نام‌های «بریار کاوه» ۲۵ ساله فرزند امین، «محسن فراهمند» فرزند خسرو و «حمید پروازە» ۲۸ ساله فرزند محمد توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت گردیدند.

تلگرام ماف نیوز
نیروهای مذکور بدون ارائه‌ی برگه‌ی قضایی به منزل شخصی این افراد یورش برده و آنان را بازداشت کرده‌اند.

همزمان دو تن دیگر در شهر مریوان به نام‌های «کاروان احمدی» فرزند جلال و «رحمان صدیقی» فرزند عیسی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به محل نامعلومی منتقل شدند.

از ارومیه هم گزارش شده است که یک شهروند به نام «رمضان جانو» فرزند خضر از اهالی سلماس بازداشت شده است.

در شهر سنندج هم نیروهای امنیتی، یک شهروند به نام «جبار اسماعیلی» فرزند قادر را پس از تفتیش محل سکونتش بازداشت و به بازداشتگاههای امنیتی منتقل کردند.

اتهامات مطروحه علیه تمامی این افراد مرتبط با احزاب کرد مخالف نظام هستند.

«حمید پروازه»


«بریار کاوه»


+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com