هنگ کنگ برای اولین بار روز شنبه (۲۰ اکتبر) نمایشگاهی با حضور کارفرمایان برای کمک به دگرباشان جنسی هنگ کنگ برگزار خواهد کرد. این نمایشگاه که توسط جشنواره، Pink Season تدارک دیده شده است، شامل کارگاههای آموزشی یک به یک، سمینارها، سخنرانی های توسط دگرباشان موفق در صنعت و نمایشگاه شغلی خواهد بود.

 فیلیپ هاول ویلیامز، مدیر Pink Season، به Gay Star News گفت: “ما می خواهیم دگرباشان جنسی را برای ابراز هویت واقعی شان، راهنمایی و توانمند کنیم.”

گرچه هنگ کنگ ممکن است یکی از بزرگترین مراکز مالی جهانی باشد، اما اکثر دگرباشان جنسی هنگ کنگ در محیط کار در گنجه هستند. نگرش های محافظه کارانه و فقدان قانون مبارزه با تبعیض، موجب شده است که اغلب دگرباشان جنسی در گنجه بمانند. دگرباشان جنسی در هنگ کنگ، میتوانند به دلیل هویت شان به شکل قانونی از کار اخراج شوند.

هاول-ویلیامز گفت: “برای بسیاری از افراد، در گنجه بودن در محل کار، مانند زندانی بودن است. آنها قادر به آشکار سازی نیستند و نمیتوانند هویت واقعی شان را ابراز کنند”.

مایکل گولد، از گروه هوشمند اکونومیست که در این رویداد حضور خواهد داشت، گفت که در بسیاری از محل های کار، سیاست “نگو و نپرس” اعمال میشود. او توضیح داد: “اگرچه تعصب آشکار علیه دگرباشان جنسی نادر است، اما سیستم های حمایتی مانند شبکه های حمایت از دگرباشان جنسی، آموزش تنوع و غیره نیز نادر هستند.”

این وضعیت به رغم پیروزی اخیر پرونده اداره مهاجرت برای به رسمیت شناختن زوج های همجنسگرا در قوانین صدور ویزا، در هنگ کنگ، همچنان یک مشکل است. هنری چو، برقکار هنگ کنگی که قصد دارد در مراسم روز شنبه شرکت کند، گفت که آشکار سازی در محل کار بسیار سخت خواهد بود.

او به Gay Star News گفت: “آشکارسازی در محیط کار بسیار ناراحت کننده خواهد بود. هیچکس با شما صحبت نخواهد کرد.”

اولین رویداد از این نوع:
این رویداد، از رویداد دیگری که توسط  انجمن دانشجویان (Queer Straight Alliance) یکی از دانشگاها، با هدف کمک به استخدام دانشجویانی که به زودی فارغ التحصیل میشوند، الهام گرفته است.

هاول-ویلیامز می گوید که می خواهد «این مفهوم را به مخاطبان مختلف اراده دهد». او گفت: “این اولین باری است که ما رویدادی از این دست برگزار میکنیم. ما واقعا از برگزاری این رویداد آن هیجان زده هستیم.”

هر روزه، شرکت های بین المللی بیشتری در هنگ کنگ برنامه های شمول را برگزار می کنند. اما، آشکارسازی در شرکت های کوچکتر و محلی همچنان ترسناک است. این رویداد برای ایجاد گفتمان در مورد مسائل دگرباشان جنسی با همکاران، شکل دهی به شبکه حامیان دگرباشان جنسی در محل کار و اطلاع رسانی در مورد شرکت های دگرباش پذیر است. 

طلا گفت که این رویداد، نمونه ای از تاثیر بزرگ جرکت های مردمی بر محیط است. او می گوید: “بدیهی است، هر چقدر تعداد بیشتری در محیط کار آشکارسازی کنند، مدیران و همکاران دگرجنسخواه، آشنایی بیشتری با دگرباشان جنسی پیدا می کنند.”

او گفت، علاوه بر این، ایجاد محیط کاری دوستانه نه تنها کاری درست و اخلاقی است، بلکه به کسب و کارها از نظر بازدهی نیز کمک میکند. برای مثال، تحقیق انجام شده توسط Credit Suisse نشان داده است که شرکت هایی که در آنها دگرباشان جنسی در سمت های مدیریت ارشد به طور آشکارا مشغول به کار هستند از لحاظ قیمت سهام، بازدهی بهتری دارند.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/first-of-its-kind-career-event-to-get-lgbti-hong-kongers-out-at-work/#gs.8fsS4Mw

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com