سازمان حقوق بشر ایران؛ ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۷: صبح روز گذشته دو زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بودند در زندان شهرکرد اعدام شدند.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز یک‌شنبه ۲۲ مهر ماه، حکم اعدام دو زندانی در زندان شهرکرد (استان چهارمحال و بختیاری) به اجرا در آمد. هویت این دو زندانی توسط خبرگزاری هرانا “صالح دهکردی” متاهل، ۳۸ ساله و “یارعلی نوری” ۴۰ ساله عنوان شده است.

صالح دهکردی که از سال ۱۳۹۰ بازداشت و در زندان بسر میبرد، پیشتر در سال ۱۳۹۳ نیز جهت اجرای حکم تا پای چوبه دار برده شده بود، اما با اخذ رضایت تا روز گذشته اعدامش به تعویق افتاد.

این دو زندانی در یک گروه سه نفری جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شده بودند که یکی از ایشان به نام “داوود شکری” ۲۶ ساله با اخذ مهلت از شکات پرونده به بند خود بازگشت.

اعدام این دو زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های رسمی اعلان نشده است.

طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران ۲۴۰ اعدام از میان ۵۱۷ اعدام در سال ۲۰۱۷ با اتهام قتل عمد صورت گرفته است. عدم درجه‌بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com