برخی از مشتریان شرکت  Go-Jek جاکارتا، در اعتراض به حمایت عمومی این شرکت از برابری دگرباشان جنسی، شروع به ترغیب دیگران به عدم استفاده از خدمات حمل و نقل و تحویل این شرکت شده است.

این شرکت فناوری اندونزیائی، روز پنج شنبه ۱۱ اکتبر، در بزرگداشت روز ملی آشکارسازی در فیسبوک اعلام کرد که به منظور ارتقاع چندگونگی و شمول، سیاست منع تبعیض علیه گروهای در اقلیت که اغلب نامرئی هستند، را به سطح بعدی خواهد برد.” این شرکت همچنین اعلام کرد که کارزاری به نام #GOingALLin را در سطح شرکت راه اندازی خواهد کرد. 

در این پیام فیسبوکی که توسط براتا سانوتوسو، معاونت عملیات و توسعه تجاری این شرکت نوشته شده است، در توضیح این کارزار آمده است: “با راه اندازی این کارزار، امیدواریم که موجب ایجاد جامعه ایی شمول پذیر شویم. ما امیدواریم که این کارزار به عنوان پلی بین تفاوت ها از هر نوعی مثل نژاد، جنسیت، مذهب، سن، ملیت و پیشینه، هویت جنسی و یا هر گونه ویژگی  دیگری که توسط قانون محافظت میشود، عمل کند.”

او نوشته اش را با این جمله به پایان رساند: “پیش به سمت GO-JEK دوست داشتنی تر!”.

نوشته سانوتوسو با چندین تصویر که بر تعهد Go-Jek به ارائه تصویری جامعه شمول پذیر به جهان، از جمله تصویر تی شرت های Love is Love تا استفاده از پرچم رنگین کمان به عنوان راهی برای تبلیغ بستنی، همراه بود.

تصویری که توسط ریو دامار، کاربر توییتر ریو دمار گرفته شده، همچنین نقل قولی از نادیم مکاریم، مدیر عامل شرکت Go-Jek را نشان میدهد. این به وضوح اظهار داشته است که: “به نظر من، اگر شما تنوع طلب نیستید، به GO-JEK تعلق ندارید.”

تنها پس از یک روز از انتشار این نوشته، جنجالی با هشتگ #UninstallGojek در شبکه های اجتماعی آغاز شد. افرادی که به شدت با حمایت Go-Jek از همبستگی و حمایت با جامعه دگرباشان جنسی بودند، شروع به اشتراک گذاری تصاویر و حذف برنامه از تلفن های همراهشان کردند.

newsplatter، کاربر توییتر تلاش کرد مخالفان را به رفتار منطقی تشویق کند چرا که به نظر او این مخالفان در صورتی که شرکت های دیگر نیز احساسات مشابهی را به اشتراک بگذارند، استفاده از خدمات آنها را متوقف نخواهند کرد.

او نوشت: “من به کسانی که از # UninstallGojek حمایت میکنند، احترام می گذارم. این حق همه است اما من همچنین می خواهم به آنها یادآوری کنم که توییتر، فیسبوک، اینستاگرام، یوتیوب را حذف کرده و از اپل استفاده نکنند زیرا تا آنجا که من می دانم همه این مارک ها از حقوق دگرباشان جنسی حمایت می کنند. “

طبق گزارش The Jakarta Post،با این حال، Go-Jek پس از رویارویی با واکنش های وسیع، با واکنش در حساب توییتر خود ادعا کرد که پست منتشر شده در فیسبوک، موضع همه در این شرکت را نمایندگی نمی کند، بلکه “دیدگاه شخصی و تفسیر یکی از کارکنان Go-Jek در مورد یک رویداد داخلی با موضوع تنوع است. در این پست آمده است که این شرکت، با اهمیت به شمول و چندگونگی، به فرهنگ و ارزش های اندونزی احترام میگذارد. به نظر میرسد که پست فیسبوک اکنون پاک شده است.

بر خلاف دیگر کشورهای جنوب شرقی آسیا، همجنسگرایی در اندونزی غیر قانونی نیست. با این حال، احساسات دگرباش ستیز در این کشور در سال های اخیر رو به افزایش بوده است.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.pinknews.co.uk/2018/10/14/go-jek-promotes-lgbt-equality-comes-under-fire/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com