یک درام تلویزیونی جدید، که زندگی لئوناردو داوینچی را به عنوان یک مرد همجنسگرا به تصویر میکشد، در راه است. به گزارش Variety، فرانک اسپانینس، اجرا کننده “مرد قلعه بلند” (Man in the High Castle) و استیو تاپسون، نویسنده شرلوک، کار بر روی این درام جدید به زبان انگلیسی را برای رادیو عمومی ایتالیایی RAI، آغاز کرده اند.

این درام تلویزیونی با عنوان “لئوناردو”، قرار است، زندگی این هنرمند و مخترع قرن ۱۵ میلادی، را همانطور که در بیوگرافی اش در سال گذشته توسط والتر ایزاکسون، مورخ آمریکایی، منتشر شده به تصویر بکشد.

النورا آندراتا، رئیس بخش نمایشنامه RAI، گفت: “در آن زمان، داوینچی واقعآ با جامعه اطرافش یک بیگانه واقعی بود. او یک کودک نامشروع، همجنسگرا، گیاهخوار و چپ دست بود. “

این نمایش برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ و در بزرگداشت ۵۰۰ امین سالگرد مرگ داوینچی به نمایش در خواهد آمد. طبق گزارش Variety، این درام تلوزیونی، بر روی زندگی داوینچی از لنز یکی از مدل های زن او، کاترینا، خواهد پرداخت. هر قسمت از این درام تلوزیونی، در اطراف یکی از شاهکارهایی که توسط او متولد میشود، دور میزند. اما آندراتا اضافه کرد که در این درام، “جنبه های شخصیت و پرماجرای زندگی داوینچی، بر جنبه های صرفا هنری زندگی او چیره میشود.”

پیش از انتشار بیوگرافی لئوناردو داوینچی توسط ایزاکسون، گرایش جنسی این هنرمند در آثار تاریخی به شدت کم رنگ یا حذف شده است. این کتاب، با به چالش کشیدن اظهارات قبلی مبنی بر انفرادی بودن سبک زدگی لئوناردو، به مجموعه ایی از همراهان مرد جوان تر این هنرمند، تصویرگری جنس مذکر در هنر او و اتهامات عمومی علیه او در مورد داشتن رابطه جنسی همجنسخواهانه، پرده بر میدارد.

داوینچی در طول زندگی اش دو بار متهم به داشتن رابطه جنسی همجنسگرایانه شد و محافظ مرد او، به خاطر «زندگی شریرانه اش»، عزل شد. ایزاکسون همچنین در کتابش، به نوشته های داوینچی که به گرایش او به مردان و تنفر شدیدش از برقراری رابطه جنسی با زنان دلالت دارد، اشاره میکند. او در بیوگرافی نوشت: “هیچ دلیلی برای اثبات سبک زندگی انفرادی داوینچی وجود ندارد که برعکس، در زندگی و کتاب هایش، شواهد فراوانی از عدم شرم او از میل جنسیش (به مردان) دیده میشود. به نظر میرسد که او به آنها دلبستگی داشته است.  در نقاشی ها و طرح های داوینچی، علاقه و تحسین بسیار بیشتری برای بدن مرد نسبت به مرد زن دیده میشود. نقاشی های او از مردان برهنه، آثاری زیبا و منحصر به فرد است، که بسیاری از آنها در طول کامل ارائه شده اند.”

ایزاکسون اظهار داشت: “در مقابل، تقریبا تمام زنانی که داوینچی آنها را نقاشی کرده است، به استثنای لدا و سوان که در حال حاضر در دسترس نیستند، ملبس و از کمر به بالا نمایش داده میشوند.”

پروژه فیلم جداگانه ایی در اوایل سال جاری در Paramount و بر اساس بیوگرافی ایزاکسون، با لئوناردو دی کاپریو در نقش اصلی، تولید شده است.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.pinknews.co.uk/2018/10/04/leonardo-da-vinci-gay-tv-show/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com