آرنن فاستر، رهبر حزب متحد دموکراتیک (DUP)، پیشنهاد کرده است که مجمع بازسازی شده ایرلند شمالی قادر به تصویب قانون ازدواج برابر باشد.  روز سه شنبه، فوستر در مصاحبه ای در کنفرانس حزب محافظه کار در بیرمنگام، در مورد مخالفتش با ازدواج برابر توسط روزنامه نگار چپ، اون جونز به چالش کشیده شد. فاستر گفت که “همجنسگرایان همانند افرادی دگرجنسخواه عاشق میشوند.” و افزود: “آنها حق دارند عشق خود را ابراز کنند، هیچکس در مورد ممنوعیت ابراز علاقه بین عشاق صحبت نمیکند. اما من باور دارم که ازدواج بین یک مرد و یک زن است.” فاستر اذعان کرد که ممکن است که که اکثر مردم در ایرلند شمالی با موضع او در برابری در ازدواج مخالف باشند، اما گفت که این موضوع باید توسط مجمع آینده حل و فصل شود.

DUP مدتهاست که از روند پروسه صلح به نام تقاضای نگرانی برای مسدود کردن همه پرسی در مورد برابری در ازدواج در مجمع ایرلند شمالی استفاده می کند. سکون در مورد برابری در ازدواج، به دلیل فروپاشی حکومت حاکم در این منطقه پیچیده شده است. تقریبا دو سال است که ایرلند شمالی حکومت کارآمدی ندارد و از جلسه مجمع جلوگیری می کند.

بعضی از فعالان حقوق دگرباشان جنسی از دولت های انگلیس و ایرلند خواستند تا در نبود دولت اعتلافی، در مورد اعطای مجوز ازدواج ازدواج همجنسگرایان اقدام کنند. اما ترزا می، نخست وزیر بریتانیا که وابسته به حمایت DUP در وست مینستر است، در اقدام در این مورد، مردد بوده است.

فاستر همچنین خاطرنشان کرد که مشخص نیست که آیا DUP به دلیل آرایش جدید مجمع، بتواند از پروسه تقاضای نگرانی در مورد این موضوع در آینده استفاده کند.

فاستر گفت: “اون، همانطور که می دانید، این موضوع باید توسط مجمع حل و فصل شود. اگر مجمع آغاز به کار کند، که امیدوارم که این مساله به سرعت اتفاق بیفتد، مطمئن هستم که مساله برابری در ازدواج در مجمع طرح خواهد شد و فکر می کنم مردم باید صبر کنند و ببینند که تصمیم مجمع در این رابطه چه خواهد بود. البته ترکیب مجمع تغییر کرده است و تقاضای نگرانی دیگر در دسترس نیست زیرا ما ۳۰ عضو نداریم؛ زیرا مجمع از ۱۰۸ عضو به ۹۰ عضو تقلیل یافته است و بنابراین من فکر می کنم که ما باید اجازه دهیم مجمع باید در مورد این موضوع، مناظره ایی را برگزار کند. “

وی اضافه کرد: “من از این واقعیت که DUP قادر به وتو به آن نخواهد بود، پشیمان نیستم، من فقط می گویم واقعیت این است که تصمیم در مورد این مساله، باید به مجمع واگذار شود. وقتی که مجمع شروع به کار کند، که من امیدوارم این مساله خیلی زود اتفاق بیفتند، مساله برابری ازدواج قطعآ یکی از مسائلی خواهد بود که در مجمع طرح خواهد شد. من فکر می کنم مهم است که سیاستمداران از اصول پیروی کنند و فکر می کنم افراد باید مجاز به بیان اعتقاداتشان باشند. من فکر میکنم که افراد باید بتوانند چیزی را که به آن اعتقاد دارند، زندگی کنند، در غیر این صورت، در دنیا ایی بسیار متعصب زندگی خواهیم کرد، اینطور نیست؟”

فاستر به عنوان رهبر حزب، تلاش کرده است تا نگرش DUP نسبت به حقوق دگرباشان جنسی را تصعیف کند. در ژوئن سال جاری، او با شرکت در یک مهمانی تابستانی PinkNews حمایت شده توسط Citi، جایی که او به گفتگو با فعالان حقوق دگرباشان جنسی پرداخت، به اولین رهبری از DUP که چنین کاری را میکند، تبدیل شد. او در این رویداد در سخنرانی اش تلاش کرد تا با تقوبت زمینه احترام به حقوق دگرباشان جنسی، از موضع خود نسبت به ازدواج همجنسگرایان دفاع کند.

او همچنین زمان زیادی را با تعداد زیادی از فعالان حقوق دگرباشان جنسی حاضر در این رویداد، سپری کرد.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.pinknews.co.uk/2018/10/03/dup-leader-arlene-foster-gay-couples-love-marriage/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com