ماف نیوز: یک کولبر در مناطق مرزی ارومیه در پی شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی، جان خود را از دست داد و یک تن دیگر هم زخمی شد.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷، نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی در مرز صومای برادوست ارومیه بر روی جمعی از کولبران آتش گشودند که در نتیجه یک تن به نام «اکرم خلیلی کورانی» ٢٧ ساله فرزند عسگر از اهالی روستای کوران جان خود را از دست داد.

تلگرام ماف نیوز
این کولبران در حالی بدون اخطار قبلی مورد تیراندازی قرار گرفته شده‌اند که هیچگونه کالای قاچاقی همراه نداشته‌اند.

روز قبل از آن هم یک کولبر دیگر به نام «شفیع محمدپور» از اهالی بخش سیلوانا در اثر شلیک مستقیم همین نیروها در نقطه‌ی صفر مرزی زخمی شده و جهت رسیدگی پزشکی به مراکز درمانی ارومیه منتقل گردید.

با احتساب این دو مورد، از اول مهر تاکنون هشت کولبر در مناطق مرزی کشته و یا زخمی شده‌اند که چهار مورد از آنها در پی شلیک نیروهای مرزبانی و بقیه در اثر حوادث طبیعی و یا انفجار مین فربانی شده‌اند.
+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com