مسعود باستانی زندانی سیاسی،محبوس در زندان رجایی شهر پس از ۱۱۶۶ روز زندان  به مرخصی آمد.

به گزارش ندای سبز آزادی این روزنامه نگار زندانی صبح امروز یکشنبه (۱۹ شهریور۱۳۹۱) به مرخصی آمده است.مرخصی باستانی در حالی است که مهسا امرآبادی همسر وی در زندان اوین به سر می برد.

روز گذشته خانواده این زندانی سیاسی پس از تودیع وثیقه منتظر مرخصی وی بودند و  تا ۳۰ دقیقه‌ بامداد امروز در برابر زندان رجایی‌شهر انتظار کشیدند اما وی به مرخصی نیامد.

امروز در حالی که خانواده مهسا امر آبادی به ملاقات وی رفته بودند و زمان ملاقات مهسا و خانواده‌اش تمام شد، مسعود از زندان رجایی‌شهر به مرخصی آمد در حالیکه  هیچ کس هم منتظرش نبود چرا که ساعت مرخصی  در زندان رجایی‌شهر از شش بعدازظهر تا یک بامداد است و خانواده باستانی انتظار مرخصی او در صبح را نداشتند.

مسعود باستانی که در طول مدت زندان خود از مرخصی محروم بوده  در ۱۴ تیرماه ۱۳۸۸ در جریان اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری دهم  دستگیر شد.مسعود  باستانی سابقهٔ خبرنگاری در روزنامه‌های شرق، جمهوریت و کارگزاران را داشته‌است. وی چندین بار به دلیل فعالیت‌های شغلی‌اش بازداشت و زندانی شده‌است.

مسعود باستانی، پس از اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری دهم در دادگاه بدوی به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد و در زندان رجایی‌شهر به سر می‌برد.

در سال ۱۳۸۳ نیز در دادگاه تجدیدنظر اراک به ۶ ماه حبس، ۵ سال محرومیت از کار مطبوعاتی و ۱۰۰ ضربه شلاق مجکوم شد.او همچنین در جریان اعتصاب غذای اکبر گنجی و بستری شدن او در بیمارستان میلاد به پوشش خبری وضعیت گنجی پرداخت که به این دلیل چندین روز بازداشت و به شلاق و ۳۵۰ هزار تومان جریمه نقدی محکوم شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)