اگر تا به حال فکر کرده اید چگونه کلماتی مانند دگرباش، طیف، همجنسگرا و یا لزبین را به زبان اشاره ادا کنید، امروز، به لطف ستاره YouTube جسیکا کالگرن فوزارد، روز خوش شانسی شما است.

کالگرن فوزارد دارای بیش از ۳۲۰،۰۰۰ حامی در YouTube است. او در کانالش ویدیوهای بی شماری درباره زندگی اش و موضوعاتی که او به عنوان یک لزبین ناشنوا با آنها روبرو می شود به اشتراک میگذارد.

او همچنین برای پذیرش توانخواهان در جامعه تلاش میکند. از موضوعاتی که او در گذشته با آنها پرداخته است، لب خوانی و دلیل نیاز به زیرنویس انگلیسی در فیلم ها بوده اند. 

کالگرن فوزارد در حال حاضر، ماموریت آموزش تعداد بیشتری از مردم در مورد زبان اشاره، لب خواندنی و نحوه ابراز واژه های مربوز به هویت جنسی و جنسیت برای ناشنوایان را برای خود تعیین کرده است.

واژه هایی که او در این ویدئو آموزش میدهد، توسط زبان اشاره انگلیسی ارائه میشوند و شامل دگرباش، طیف، رنگین کمان، لزبین، مرد همجنسگرا، دو جنسگرا، تراجنسی زن و مرد، همه جنسگرا، میانجنسی، جنسیت سیال، جنسیت غیر دوگانه و بدون کشش جنسی می شوند. کالگرن فوزارد، علاوه بر ناشنوایی، از دو عارضه ژنتیکی دیگر (HNPP و MCTD) رنج میبرد که در مورد آنها آشکارا در ویدئوهایش صحبت کرده است.

هفته بین المللی ناشنوایان (IWDeaf) در هفته آخر ماه سپتامبر هر سال برگزار می شود. موضوع امسال این هفته “شمول همه با زبان اشاره” بود.

افراد ناشنوا در سراسر جهان در طول IWDeaf برای ترویج زبان اشاره و حقوق افراد ناشنوا، مشارکت میکنند. مشارکت مساوی در جامعه نیازمند دسترسی، احترام و حماست از زبان اشاره است.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد حمایت از افراد ناشنوا و نیاز به زبان اشاره، می توانید از وب سایت فدراسیون جهانی ناشنوایان دیدن کنید.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.pinknews.co.uk/2018/09/29/jessica-kellgren-fozard-youtube-deaf/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com