لرد ایوار مونت بتن، پسر عموی ملکه الیزابت، در مراسم بی سر و صدایی که اولین عروسی سلطنتی همجنسگرایانه محسوب میشود، ازدواج کرده است. لرد ایوار مونت بتن ۵۵ ساله، قبلا با یک زن ازدواج کرده بود اما در سال ۲۰۱۶ و پس از مبارزه طولانی، در مورد گرایش جنسی اش سخن گفت.

مونت بتن در حال حاضر، به اولین عضو شناخته شده خانواده بزرگ ملکه ، هر چند او به عنوان یک عضو رسمی خانواده سلطنتی در نظر گرفته نمیشود، با ازدواج همجنسخواهانه تبدیل شده است. او روز شنبه با جیمز کویل، مدیر عامل کابین هواپیمایی که به هنگام آشکارسازی در کنار او بود، ازدواج کرده است.

در یک حرکت زیبا، مونت بتن توسط همسر سابقش، پنه لوپه تامپسون، که از او سه فرزند با نام های الا، علیکس و لیلو دارد، تا انتهای راهرو جایی که به جیمز ملحق میشد، همراهی شد.

به گزارش the Daily Mail، بر خلاف مراسم و جشن عروسی شاهزاده یوجنی، مونت بتن در یک مراسم گردهمی کوچک و تنها ۶۰ مهمان در کلیسای خصوصی در برایدول پارک، در نزدیکی محل زندگی خانواده اش، ازدواج کرد.

مونت بتن و کویل، در حالی که هر دو کت و شلوار مخملی پوشیده بودند و با تعهدات و تبادل حلقه ها با افتخار نشان دادند که عاشق یکدیگر هستند.

گرچه شاهزاده مارگارت و پرنس ادوارد در سال ۱۹۹۴ در مراسم عروسی مونت بتن وتامپسون شرکت کردند، هیچکدام از اعضای خانواده سلطنتی در جشن عروسی دوم مونت بتن حضور نیافتند.

به گزارش Mail،پرنس ادوارد، پسر جوان ملکه، قبل از مراسم پیام تبریکی برای مونت بتن و کویل فرستاد، اما او و همسرش سوفی، شاهزاده ی ویسکس، به دلیل تداخل برنامه روزانه شان نتوانستند در جشن عروسی شرکت کنند.

مونت بتن به Mail گفت: “برنامه آنها از ماهها پیش تنظیم شده و آزاد نیستند، اما آنها جیمز را تحسین می کنند.”

این جفت برای ماه عسل به یونان و کرواسی خواهند، هرچند هنوز برنامه دقیق سفر آنها مشخص نیست.

مونت بتن در مورد تصمیمش برای ازدواج گفت: “اکنون که ازدواج همجنسگرایان قانونی است، به نظر می رسد که ازدواج کاری درست است. من همه چیز یک ازدواج را داشته ام – و بسیار خوشحالم – اما جیمز نداشته است، بنابراین من ازدواج را به عنوان تاکید عشقم به او می بینم.”

گروه موسیقی گروه انجیلی Elysian Music UK، ادای احترام به این جفت را به عهده داشت.

این گروه در توییتر نوشت: ” اجراء در مراسم عروسی لرد ایوار مونت بتن و جیمز کایل در براید ول پارک، راه اندازی عالی برای ElysianmusicUK با @ teachersrockUK بود. روز تاریخی در تاریخ سلطنت بریتانیا #royalfamily #alltogethernow “

لرد مونت بتن، پیشتر در مورد گرایش جنسی اش گفته بود: “اکنون خیلی شادتر هستم، هر چند من هنوز ۱۰۰ درصد با همجنسگرایی ام راحت نیستم. مونت بتن بودن هرگز مشکل نبود، مشکب نسلی بود که من در آن متولد شده ام. در سنی رشد، عشق همجنسخواهانه، به عنوان “عشقی که جرات بردن نامش را نباید داشت” شناخته میشد، اما راه طولانی که ما طی کرده ایم شگفت انگیز است. “

“آشکارسازی دوران خنده داری است، اما من آشکارسازی را در مسیری ناهموار انجام دادم،در جایی ظهور پیدا کرذم که به بودن در آن خوشحالم هستم. من با هویت جنسی ام دست و پنجه نرم میکردم. از برخی جهات، من هنوز درگیر این دست و پنجه نرم کردنها هستم. این یک سفر واقعی برای رسیدن به این نقطه بوده است. صحبت کردن به سادگی در مورد گرایش جنسی ام، برای من قدم بزرگی بوده است. تا قبل از آشکارسازی، من شیوه زندگی دگرجنسخواهانه داشته ام، بنابراین زندگی با یک مرد واقعا جدید است. هر بار یک قدم.”

مونت بتن در خط مستقیم جانشینی تاج و تخت بریتانیا نیست.

اعضای اصلی خانواده سلطنتی میتوانند با داشتن ازدواج همجنسخواهانه با موانع فزاینده ای مواجه شوند، زیرا پروتکل هایی که قرن ها زندگی سلطنتی را مدیریت کرده اند، به طور کلی شامل زوج های همجنسگرا نمیشوند.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.pinknews.co.uk/2018/09/24/queen-cousin-gay-royal-wedding-ivar-mountbatten/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)