وزارت دفاع بریتانیا اعلام کرده است که آزمونهای تناسب صرف نظر از جنسیت و سن را برای سربازان معرفی خواهد کرد.

آزمایش های جدید که در سال آینده اجرایی خواهند شد، ارزیابی های جنسی و سنی را برای اطمینان از اشتقال به خدمت افراد مناسب  از لحاظ جسمی را جایگزین می کنند.

سرباز ارشد ارتش، گاوین پاتون گفت: “برای من مهم نیست که شما مرد هستید یا زن، و برایم مهم نیست که شغل شما چیست. دشمن هم به اینها اهمیت نمیدهد.”

در حال حاضر، تست های ارزیابی تناسب فیزیکی شامل شنا رفتن و دراز و نشست هستند، اما تست های جدید به منظور شبیه سازی شرایط زندگی واقعی سربازان شامل حمل وزن های سنگینی در فاصله های مختلف خواهد بود.

بر طبق گفته ITV News، متقاضیان خدمت در ارتش باید بتوانند تا در کمتر از پنج دقیقه به تمرین “آتش و حرکت” را پایان دهند.

لنس کاپورال نیکولا کوتون از گارد اسکاتلند در حالیکه در پایگاه ارتش در الدرشات سخن می گفت: “مردم، زنان ارتش بریتانیا را دست کم می گیرند. من فکر می کنم زمان آن رسیده است که به این رویکرد پایان دهیم و با همه چیز از موضع برابری برخورد کنیم و دستمرد افراد را بر اساس جنسیت یا سن را در نظر نگیریم.”

در اوایل سال جاری، ارتش بریتانیا در یک کمپین تبلیغاتی و پس از انتقادها از «عملکرد سیاسی درست»، از جنسیت ها، قومیت ها و ادیان مختلف تمجید کرد.

کمپین ۱،۶ میلیون پوندی “این وابستگی” به این پرسش که آیا سربازان امیدوار ارتش میتوانند “همجنسگرا”، “عاطفی” و “مذهبی” باشند، پاسخ داد.

ژنرال نیک کارتر، رئیس ستاد عمومی، با دفاع از این سری از آگهی ها، بر اینکه که ارتش نیاز به تجدید نظر در مورد افراد غیر از مردان جوان سفید پوست را دارد، تاکید کرد.

این مجموعه ای از تبلیغات مشوق برابری، پاسخی به کمپین شکست خورده “بهترین بودن” که ارتش برای سال ها پذیرفته بود و دور انداختن آن بود. گاوین ویلیامسون، وزیر دفاع، زمانی که پس از تحقیق متوجه شد که مردم این شعار را “قدیمی، حامی طبقه الیت و غیرقابل پذیرش” می دانند، تصمیم گرفت تا از شر آن خلاص شود.

ویدیویی که توسط مشاغل در ارتش در فیسبوک به اشتراک گذاشته شده است، برای “تمرکز بیش از حد بر تنوع و حقوق برابر و عدم تمرکز بر کیفیت خدمات در مقابل سهمیه بندی” مورد انتقاد قرار گرفته است.

یک نفر نوشت: “جنسیت یا نژاد شما مهم نیست، با این حال، این واقعیت است که ارتش ما در حال استخدام براساس صحت سیاسی است نه توانایی، من را نگران میکند….”

برخی معتقدند که این تجدید نظر براس شمول مجموعه ای متنوعی از مردم، موجب افزایش تعداد متقاضیان خدمت در ارتش که اخیرآ رو به کاهش بوده است، خواهد شد. 

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.pinknews.co.uk/2018/09/22/british-military-set-to-introduce-gender-and-age-neutral-fitness-tests/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)