یک دانشگاه در بمبئی، نخستین خوابگاه دانشجویی با جنسیت خنثی را تاسیس کرده است.

این خوابگاه فراگیر که در موسسه علوم اجتماعی تاتا واقع شده است، در پاسخ به مبارزه موفق گروه دانشجویی Queer Collective، که بیش از یک سال برای ایجاد فضایی امن برای دانشجویان و کارکنان دگرباش دانشگاه مبارزه کرده اند، افتتاح شده است.

آکونت، دانشجوی سال اول دانشجوی این دانشگاه، به The Indian Express گفت:” این مکان برای همه است، اما بر اساس جنسیت جداسازی نشده است.  این خوابگاه یک فضای لیبرال است به این معنی که همه دانشجویان در این محل پذیرفته میشوند و احساس امنیت میکنند.”

این خوابگاه در طبقه ی پایین خوابگاه زنان قرار دارد.

میتهون، دانشجوی ۲۵ ساله میگوید: “من خود را دگرباش میدانم و در حال حاضر در یکی از خوابگاه های مردانه اقامت دارم. ولی مدتی را به طور آزمایشی در خوابگاه های چنسیت خنثی سپری کردم. من در خوابگاه جدید بیشتر خوشحال هستم. در اطرافم افرادی هستند که آشکارا دگرباش جنسی اند و دوستانی دارند که تلاش های من را درک می کنند. این مساله موجب اعتماد به نفس من میشود. “

آشا بانو، معاون امور دانشجویی این دانشگاه گفت: “این خوابگاه، نتیجه تلاش جمعی دانشجویان، دانشکده ها و ادارات است. […] هنگامی که همه ما موافقت کردیم که خوابگاه مورد نیاز است، بحث در مورد جزئیات خوابگاه آغاز شد.”

در حال حاضر ۱۷ اتاق و سه فضای اضافی  در خوابگاه جنسیت خنثی در نظر گرفته شده است. عضو هیئت مدیره Queer Collective گفت که حرکت بعدی آنها معرفی تعدادی دستشویی جنسیت خنثی در این موسسه خواهد بود.

جشن لغو بند ۳۷۷:
خبر افتتاح این خوابگاه در حالی منتشر میشود که تعداد زیادی از دگرباشان جنسی هندوستان هنوز درحال جشن گرفتن جرم زدایی همجنسگرایی در این کشور هستند.

دادگاه عالی کشور در یک حکم برجسته در اوایل این ماه بند ۳۷۷ قانون مجازات را که همجنسگرایی را جرم میدانست، لغو کرد.

این حکم برای جنبش های دگرباشان جنسی در سراسر جهان تاریخ ساز بود.

تصمیم دادگاه به این است که تعداد افراد همجنسگرایی که در این کشور زندگی میکنند، از ۴۲ درصد جمعیت جهان به ۲۴ درصد کاهش یافته است.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/indias-first-gender-neutral-hostel-opens-in-mumbai-university/#gs.j1IaCpc

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)