مردم کُردستان در استانهای ارومیه، ایلام، سنندج و کرماشان و بطورکلی در تمامی شهرها و روستاهای”روژهلات” از ماکو در شمال تا ایلام در جنوب، روز چهارشنبه ۲۱ شهریورماه با تعطیل نمودن بازارها و مراکز تجاری و محل کسب و کار، و با شرکت گسترده و یکپارچه در یک اعتصاب عمومی سیاسی مدنی، اعتراض و نارضایتی جمعی خود را نسبت به اعدامهای اخیر زندانیان سیاسی و موشک باران دفاتر سیاسی احزاب دموکرات کُردستان و همچنین ادامه سرکوبی و نقض حقوق بشر و پایمالی حقوق خود، اعلام و به نمایش گذاشتند.

به چوبه دار سپردن ۶ زندانی سیاسی رامین حسین پناهی، زانیار و لقمان مرادی، کمال احمدنژاد، احمد شباب و ناصر عزیزی و حمله موشکی به دفاتر و مراکز احزاب کُرد و قتل ۱۷ نفر از رهبران و کادرهای سیاسی مدنی دو حزب دموکرات کُردستان و کُردستان ایران از جمله خانم ها سهیلا قادری، نسرین حدادی و آقایان کریم مهدوی، ابراهیم ابراهیمی، رحمان پیروتی، هاشم عزیزی، عثمان عثمانی، کریم رسولزاده، پیشوا سیدعمر، جمال اکبری، منصور اکبری پور، فاروق حسن خیاط، محمد حسن پور و هاوری کارساز در ۱۷ شهریور، با خشم و انزجار عمومی مردم سرتاسر روژهلات کُردستان روبرو شده است.

سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان ضمن محکوم نمودن مجدد اعدام زندانیان سیاسی و قتل رهبران احزاب کُرد، و با  سپاسگزاری از مشارکت گسترده، همبسته و بی نظیر مردم کُردستان در اعتصاب عمومی اعتراضی ۲۱شهریور “روژهلات”،از یکایک مشارکت کنندگان تشکر و قدردانی می نماید.

تاریخ: ۲۲شهریور ۱۳۹۷ / ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۸

دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان

 

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86_%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82_%D8%A8%D8%B4%D8%B1_%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86

http://www.hro-kurd.net

https://t.me/rmmkurdistan

http://www.hro-kurd.net

http://www.didban.net

https://www.facebook.com/prmmkkurd1
https://www.facebook.com/DIDBAN.KURDISTAN/?ref=hl
https://twitter.com/prmmkkurd1
https://www.balatarin.com/users/prmmkkurd1/links/submitted

https://t.me/hrokurd

https://www.instagram.com/prmmkkurdistan/

ایمیل:
prmmkkurd1@gmail.com
info@hro-kurd.net

 

 

 

 


https://www.balatarin.com/users/prmmkkurd1/links/submitted

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com