هنگامی که یک زن تراجنسی در هفته گذشته (۳۰ آگوست) برای انتقال مقداری پول از حساب بانکی اش و برای احراز هویت با بانک تماس گرفت، بانک هویت اش را باور نکرد.

سوفیا لا ریس ۴۷ ساله، که برای تایید انتقال ۷۲ پوند (۹۳ دلار) به دوستش با کارکنان بانک در سانتاندر تماس گفته بود، توسط بانک احراز هویت نشد و حساب بانکی اش مسدود شد. پرسنل بانگ دلیل این اقدامات را مردانه بودن صدای سوفیا عنوان کردند.

روز بعد، هنگامی که سوفیا نتوانست از کارت بانکش در سوپرمارکت Tesco استفاده کند، به شعبه خیابان کلمبر بانک رفت و خواستار توضیح شد.  او به بانک گفت که نام و هویت جنسیت اش را از ۱۸ ماه پیش تغییر داده است.

به گزارش Nottingham Post، او به کارکنان بانک گفت: “شما تمام اسناد مربوط به تغییر نام و جنسیت من را دریافت کرده اید. من نامم را در ۱۱ نوامبر تغییر دادم.”

بر اساس گزارش ریس، آنها به او گفتند که صدای او با مشخصاتش مطابقت ندارد، زیرا صدای او در مکالمه تلفنی مردانه است، نه زنانه.

احساس خجالت:
رایس گفت که این حادثه موجب ایجاد احساس خجالت و تحقیرش شده است.او توضیح داد: “من به شدت گریه میکردم. من معمولا اینطور نیستم.من خیلی مودب و خوش برخورد هستم، اما وقتی زمانی که برای درخواستی ساده مثل انتقال پولم با من اینگونه رفتار شد، احساس خجالت کردم.”

سخنگوی بانک سانتاندر، به این حادثه پاسخ داد و عذرخواهی کرد. او گفت: “ما از خانم رایس برای تجربه اش به هنگام استفاده از سرویس تلفن بانک داشته است، از او عذرخواهی میکنیم. قصد ما قطعا آزرده کردن ایشان نبوده است، هر چند که خدمات ما به اندازه ایی که باید خوب نبوده است، غیر قابل کتمان است. ما باید هنگام تایید هویت مشتریان برای حفاظت از امنیت حساب هایشان در انجام وظیفه مان تعادل را رعایت کنیم.”

سخنگوی مطبوعاتی بانک گفت: “اگر یک مشتری با اطلاعات بانکی اش تماس بگیرد، باید بتواند بدون هیچ مشکلی در مراحل امنیتی قبول شود .”

در حال حاضر ریس می خواهد از اینکه این اتفاق هرگز برای هیچ تراجنسی دیگری نمی افتد، اطمینان حاصل کند. او گفت: “سانتاندر یک شرکت چند میلیون پوندی است که باید اقلیت هایی مثل من را در سیستم علامت گذاری کند.”

Gay Star News برای دریافت نقطه نظرهای بیشتر سوفیا با او تماس گرفته است.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/santander-bank-transgender-woman/#gs.F3XoQjM

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)