شاهزاده مانوندرا سینگ گوهیل، نسبت به برابری دگرباشان جنسی در هند خوشبین است. او به Gay Star News گفت: «هند قطعا پیشرفت می کند. اما هنوز هم مردم در ترس و گنجه زندگی می کنند.” شاهزاده انتظار دارد که دیوان عالی کشور بند ۳۷۷ قانون مجازات هند را لغو کند. قانون سال ۱۸۶۱، “رابطه جنسی علیه نظم طبیعت را با هر مرد، زن یا حیوانی را ممنوع می کند.”

به دلیل اینکه بازنشستگی یکی از قضاتی که در حال بررسی پرونده لغو مجازات همجنسگرایی در ماه اکتبر، شاهزاده امیدوار است که دادگاه در ماه جاری (سپتامبر) تصمیمش را در مورد جرم زدایی همجنسگرایی اعلام کند. او این مساله را نبرد برای تبعیض که سالها میان دادگاههای هند به عنوان “اختلاف بر سر انسانیت در مقابل ریاکاری” رد و بدل شده است، توصیف کرده است.

شاهزاده گفت: “این بخش بر اساس اخلاقیات ویکتوریا، نه اخلاق هندی است.” شاهزاده ادعا کرده است که هند قرنهاست که دگرباشان جنسی را پذیرفته است. نقاشی هایی از رابطه جنسی همجنسخواهانه در کما سوترا و معابد باستانی شاهد بر این مساله است.

وی گفت که بند ۳۷۷ “حقوق بشر برای آزادی عاشق شدن” را نقض میکند.

هدف بزرگتر:
مانوندرا ۳۹ ساله از نوادگان سلسله ۶۵۰ ساله گوهیل راجپیپلا در ایالت گوجرات در غرب هند است. او وارث احتمالی ماهاراج از راجپیپلا است.

شاهزاده در سال ۲۰۰۶ به عنوان همجنسگرا آشکارسازی کرد. او که در ابتدا و پس از آشکارسازی توسط خانواده طرد شده بود، از آن زمان تا به حال در خط مقدم فشار برای برابری دگرباشان جنسی فعالیت میکند. ماه گذشته او یک دوره دگرباشان جنسی را در یک دانشگاه راه اندازی کرد. او امیدوار است که در اواخر سال جاری یک مرکز دگرباشان جنسی را در محل کاخ خود افتتاح کند.

اوپرا وینفری، میزبان یکی از برنامه های تلوزیونی محبوب ایالات متحده، او را دو بار به برنامه اش دعوت کرد. سال گذشته، او در یک قسمت از سریال  Keeping Up با کارداشیان نقش آفرینی کرد. دستاوردهای او احترام خانواده اش را به دست آورده است. او گفت: “هیچ چهره سلطنتی دیگری از هند دیگری در این برنامه ها ظاهر نشده است.”

او گفت: “من به دوستان همجنسگرا می گویم اگر شما می خواهید که جامعه شما را بپذیرد، در ابتدا ممکن است با کمی مقاومت مواجه شوید. باعث شوید که به خودشان افتخار کنند تا به ارزش شما پی ببرند.”

اما تعهد شاهزاده به این فعالیت ها از هزینه شخصی اش است. او به Gay Star News گفت: “گاهی احساس تنهایی می کنم. با چنین برنامه پر مشغله ایی آشنایی با عشق زندگی ام دشوار است.” او از اینکه دوستداران بالقوه او ممکن است به او علاقه خاصی داشته باشند، میترسد.

او گفت: “من به قربانی شدن زندگی شخصی ام برای اهداف بزرگتر اهمیت نمیدهم.”

نبرد جدید:
شاهزاده گفت قضاوت به نفع بند ۳۷۷ آغاز یک “نبرد جدید” است. او گفت: “مبارزه من برای حقوق این جا پایان نمی یابد.”

او گام ها و پیشرفت های جنبش غرور هندوستان را تصدیق کرد. اکنون شهرها در سراسر کشور راهپیمایی و جشنواره غرور را برگزار می کنند. شرکت کنندگان دیگر نمی ترسند چهره خود را نشان دهند و متحدان بیشتر و بیشتری در حال شرکت در این رویدادها هستند.

او از تسکین در موضع گروه های مذهبی در هند استقبال کرده و از دولت خواسته است که به تصمیم دادگاه عالی احترام بگذارد. اما در حالی که دادگاه ها و شهرهای هند پیشرفت می کنند، برخی مناطق هند هنوز هم بسیار محافظه کار هستند. او گفت: “حقوق همجنسگرایان نمیتواند تنها در اتاق دادگاه باشد، بلکه باید در قلب و ذهن مردم جاگیرد.”

او گفت که هشتاد درصد از مردان همجنسگرا در هند با زنان ازدواج می کنند. شاهزاده به شدت معتقد به ارتباط با جامعه و آموزش آنها در مورد مسائل دگرباشان جنسی است. به همین دلیل او اولین دوره آموزشی دگرباشان جنسی در جنوب آسیا است را تاسیس کرده است. او امیدوار است که این دوره را به دانشگاه های بیشتری معرفی کند و دانش آموزان هندی را در مورد مسائل دگرباشان جنسی آموزش دهد.

پیام او برای جامعه دگرباشان جنسی هند این است: “خود را بپذیرید. به کسی که هستید افتخار کنید و احساس گناه نکنید. از هویت خود سربلند باشید.”

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/india-gay-prince-hopes-homosexuality-will-be-decriminalized-this-month/#gs.Znv0S40

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)