تازیانه زدن دو زن برای «تلاش برای برقراری رابطه جنسی» در مالزی ممکن است روند نگران کننده ای را در کشور ایجاد کرده باشد. در روز دوشنبه (۳ سپتامبر) یک مقام دادگاه، این زنان ۲۲ و ۳۲ ساله را هریک به تحمل شش ضربه تازیانه محکوم کرد. دادگاه اسلامی شریعت در ایالت ترنگوان آنها را به دلیل رابطه جنسی همجنسخواهانه مجرم شناخت. اجرای حکم تازیانه این دو زن موجب واکنش خشم بین المللی گروه های حقوق بشری که این مجازات را “شکنجه” میدانند شد. این اولین باری بود که زدن تازیانه به عنوان یک حکم برای روابط همجنسگرایانه در مالزی مورد استفاده قرار گرفت. دادگاه شریعت بالاترین حکم ممکن را برای این زنان صادر کرده است.

ما می خواهیم مردم را به راه درست هدایت کنیم:
اما اکنون شبه جزیره پاهانگ نیز می خواهد با پیروی از استان ترنگوان، دگرباشان جنسی را با حکم تازیانه مجازات کند. بخش مذهبی اسلامی پاهانگ (JAIP) در حال بررسی مجدد قوانین برای معرفی تازیانه به عنوان مجازات برای دگرباشان جنسی است.

داتوک محمد نور عبدل رانی، مدیر JAIP، به رسانه ها گفت: “ما از این(حکم قصابی) حمایت می کنیم زیرا زیبایی اسلام را نشان میدهد. اما در پاهانگ هنوز در این مورد تصمیم نگرفته ایم و آنرا بررسی خواهیم کرد.”

رانی گفت که JAIP برنامه های “آموزشی” را اجرا خواهد کرد تا رهبران دگرباشان جنسی را به سمت “مسیر درست” برگرداند. این برنامه ها در حالی که پاهانگ تصویب مجازات تازیانه برای دگرباشان جنسی را مورد بررسی قرار میدهد، برگزار خواهند شد.

وی گفت: “تا به امروز، ما تابلوهای یادآوری به مردم برای دوری از گناه داشتیم و حالا ما تابلوهایی برای دگرباشان را به عنوان بخشی از اقدامات برای مقابله با این مشکل نصب خواهیم کرد. بالاخره ما یک روز به مرحله اجرایی شدن (مجازات) می رسیم، بنابراین آموزش مردم به طور مداوم به عنوان یادآوری برای جامعه به منظور جلوگیری از انجام اعمالی که تنها باعث خشم خدا می شود، انجام خواهد شد. ما می خواهیم آنها را آگاه کنیم و در عین حال از مجازاتی که از طریق قانون اسلامی انجام می شود، حمایت می کنیم، زیرا ما می خواهیم نسل جوان را در دگرباشان جنسی آموزش دهیم.”

قانون سیریا در مالزی:
دادگاه سیاریا مالزی – سیاریا معادل مالایی شریعت است – یکی از دو سیستم دادگاه جداگانه در مالزی است. این دادگاه صلاحیت قضاوت در مورد مسائل خانوادگی و دینی مسلمانان در مالزی صلاحیت دارد. حدود ۶۱ درصد از جمعیت ۳۲ میلیون نفری مالزی مسلمان هستند.

دادگاه سیاریا در صدور احکام محدود است. این دادگاه می توانند احکام زندان را تا سه سال، جریمه نقدی را تا RM5،۰۰۰ و / یا تا شش ضربه شلاق را به تصویب برساند.

داتوک سری شهنیزا شمس الدین، از مقامات دولتی پهانگ گفت که مجازات دگرباشان جنسی نباید بی رحمانه باشد.

 او به The Star گفته است: “یکی از دلایلی که این مجازات برای رابطه جنسی همجنسخواهانه اجرا نشده این است که اثبات این جرم بسیار مشکل است. این جرم معمولا در حریم خصوصی انجام می شود.”

او گفت: “اثبات این امر دشوار است و تا کنون، ما تنها قانون سیاریا را برای مصرف الکل اجرا کرده ایم.”

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/second-malaysian-states-wants-to-cane-lgbti-people-after-lesbians-caned/#gs.UJnfMHY

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)