روز سه شنبه (۳ سپتامبر)، اعضای جامعه دگرباشان جنسی در تایوان دادخواستی برای برگزرای رفراندوم در مورد برابری در ازدواج ارائه دادند. این حرکت مبارزه برای برابری را در این جزیره پیچیده تر میکند.

این درخواست که توسط بیش از ۶۰۰،۰۰۰ نفر امضاء شده است، یک هفته پس از آن که گروه مخالف ازدواج برابر، Happiness of the Next Generation Alliance، درخواست برگزاری رفراندوم بر سر این موضوع را به مقامات انتخاباتی داد، ارائه شده است.

این رأی گیری ها احتمالا در کنار انتخابات محلی در ماه نوامبر برگزار خواهد شد. در ماه مه سال ۲۰۱۷، تایوان نخستین کشور آسیایی بود که به نفع ازدواج همجنسگرایان رای داد. شورای عالی قضات در این حکم تصریح کرد که عدم شمول همجنسگرایان در قانون مدنی ازدواج خلاف قانون اساسی است.

این حکم، ضرب العجل دو ساله را برای تهیه و اجرای قوانین لازم برای شمول دگرباشان جنسی در مفهوم ازدواج را برای قانونگذاران تعیین کرده است. اما قانونگذار یوان به کندی عمل کرده است.

رای نه، رای آری:
اکنون مبارزان در هر دو جبهه، از یک قانون همه پرسی که اخیرا تصویب شده است، برای شکل دهی به مناظرات، استفاده میکنند. مبارزان ضد ازدواج همجنسگرایان می خواهند تایوان یک قانون جداگانه برای اتحادیه های مدنی بین همجنسگرایان ایجاد کند. این پیشنهاد، به جای تغییر قانون مدنی است.

مبارزان حامی ازدواج برابری، این حرکت را تبعیض آمیز و شکست در ارائه تساوی واقعی دانستند. تقاضای رفراندوم روز سه شنبه برای این طرح این سوال ارائه شده است: آیا شما با قانونی بودن ازدواج همجنسگرایان در قانون مدنی موافق هستید؟

هفته گذشته جبهه مخالفان ازدواج برابر، برای طرح این سوال درخواست برگزرای رفراندوم کردند:

آیا شما با این که قانون مدنی فقط باید ازدواج بین زن و مرد را به رسمیت بشناسد، موافقید؟

و: آیا شما با این مساله که ما باید از قوانین دیگری (و نه با تغییر قانون مدنی) برای حمایت از حقوق زوج های همجنس برای تبث اتحاد های مدنی استفاده کنیم؟ 

فعالان در هفته گذشته کمپینی را برای محافظت از آراء در رفراندوم آینده راه اندازی کردند. جنیفر لو، مدیر این کارزار گفت: “هدف ما پیروزی در رفراندوم است تا دولت و مجلس بدانند که اکثریت مردم از برابری در ازدواج حمایت میکنند.”

از تعطیلات آخر هفته، فعالان برابری ازدواج استرالیا، تلاش برای جمع آوری کمک مالی بسیار ضروری برای مبارزات انتخاباتی تایوان را آغاز کرده اند.

الکس گرینویچ گفت: “ما از تجربه خود می دانیم که چگونه اطلاعات غلط در طی این کمپین ها می تواند مضر باشد.”

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/equal-marriage-campaigners-in-taiwan-submit-petition-for-own-referendum/#gs.AsfG2Yo

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)