امروز (۲۸ اوت) کالیفرنیا در قطعنامه ایی جدید قانون حقوق میانجنسی ها را تصویب کرد. این امر آنها را اولین در ایالات متحده با چنین زبان و حمایتی می کند.

سناتور اسکات وینر (D) در پایان ماه فوریه، برای اولین بار قطعنامه ۱۱۰ را به مجلس سنا معرفی کرد (SCR-110) . فعالان سازمان interACT که به روی جوانان میانجنسی و برابری در کالیفرنیا فعالیت میکند، از این قطعنامه حمایت کرد.

ایالات دیگر از جمله ایندیانا، نوادا و تگزاس اقداماتی را برای حمایت از حقوق میانجنسی ها انجام داده اند. با این وجود این قطعنامه در کالیفرنیا برای اولین بار به تصویب رسیده است.

با توجه به زبان قطعنامه، هدف از آن این است که “اطمینان از سلامت کودکان متولد شده با ویژگی های جنسی متنوع از طریق تصویب سیاست ها و رویه هایی که مراقبت های فردی و چند رشته ای را تضمین می کنند، تقویت کنند”.

آزادی انتخاب و جشن گرفته شدن:
زبان قطعنامه در حمایت از افراد میانجنسی و بویژه افراد زیر سن قانونی است.

یکی از عناصر آن، موجب پذیرش کودکان میانجنسی به عنوان بخشی از تنوع در دولت ها به جای طبقه بندی به عنوان غیر منطبق و لازم الاصلاح، میشود. “

علاوه بر این، این قطعنامه همچنین “به کودکان میانجنسی امکان انتخاب آزادانه در مورد جراحی های تغییر دهنده زندگی که به طور غیر قابل برگشت و گاه به طور غیر قابل جبران آسیب می رسانند، را میدهد.”

وینرتصویب این قطعنامه را در توییتر جشن گرفت.

 انجام عمل جراحی بر روی نوزادان میانجنسی در حال حاضر و در اکثر نقاط جهان بدون رضایت آنها انجام میشود.

سازمان عفو بین الملل در سال گذشته اعلام کرد که نوزادان در دانمارک و آلمان در سال اول زندگی، تنها پنج عمل جراحی انجام می دهند.

با این حال، تعداد بیشتر و بیشتری، در مورد اثر آسیب دهنده این عمل های جراحی میتواند به روان و غرور این افراد به عنوان میانجنسی بزند، سخن میگویند.

سال گذشته، سارا کلی کینان اولین فرد در ایالات متحده بود که  شناسنامه اش با جنسیت میانجنسی صادر شد.

این نیز قطعنامه، آخرین از مجموعه ایی از سیاست های پیشرو برای دگرباشان جنسی در کالیفرنیا، از جمله قانون حمایت از  شهروندان سالمند دگرباش جنسی و فراتر از آن است.

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende
منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/california-first-state-intersex-rights/#gs.yRy9AvE

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)