در روز شنبه، حداقل ۱۵۰ نفر با رژه در پایتخت مغولستان، اولانباتار، ششمین جشن افتخار دگرباشان جنسی را آغاز کردند.

فیلم ها و تصاویر، دگرباشان مغولستان و متحدان آن ها را در حالی که در حال رژه در شهر و زیر باران باران را باران می کردند، جنجالی شده است.

نیامدورج آنارا، یکی از بنیانگذاران مرکز دگرباشان جنسی (مغولستان)، روز سه شنبه به خبرنگاران Gay Star News گفت که این مساله موجب واکنش های مثبت و منفی در فضای مجازی شده است.

آنارا گفت: “رژه امسال، بزرگترین از لحاظ جمعیت و همچنین پوشش رسانه ها و تعامل با رسانه های اجتماعی بوده است.  این مساله تا حدودی به دلیل حضور دگرباشان جنسی و متحدان جوان و انفجار افسانه های مضر که هنوز در جامعه مغولستان زنده هستند، بوده است.”

سازمان ملل متحد برای اولین بار تحت کمپین آزاد و برابر سازمان ملل متحد، به این رژه پیوست.

جشن غرور: هشت روز از رویدادها:
رژه برابری در روز شنبه، اولین رویداد از مجموعه رویدادهای برنامه ریزی شده در هشت روز از نشست های دگرباشان به نام روزهای برابری و غرور بود.

رویدادها شامل یک کنسرت Voices-4-Equality، یک نمایشگاه هنری Arts-4-Rights و جشنواره فیلم دگرباشان جنسی Beyond the Blue Sky است.

آنارا به Gay Star News گفت: “روزهای برابری و غرور هنوز جشن برابری نیستند. آنها یک یادآوری هستند ک هنوز به دلیل نگرش ها و رویکرد منفی، با ما به عنوان شهروندان با حقوق کمتر،برخورد میشود.”

مغولستان همجنسگرایی را در اواخر دهه ۱۹۸۰ جرم زدایی کرد. سال گذشته، با تغییر قوانین جزایی کشور، تبعیض و جنایات از سوی تنفر بر اساس جنسیت و هویت جنسی ممنوع شد. اما جامعه مغولستان هنوز به طور گسترده ای دگرباشان جنسی را قبول نمی کند.

به گفته دورجانت سان قنباتر، مدیر برنامه بهداشت در مرکز دگرباشان جنسی (مغولستان)، جامعه مغولستان به سرعت در حال تغییر است و جمعیت نیاز به اطلاعات بیشتر دارد.

او گفت: “بسیاری از دیدگاه های نفرت انگیز، از کمبود تحصیلات و جهل ناشی می شود. ارائه اطلاعات و بالا بردن آگاهی، یکی از مهم ترین موارد در مغولستان است. مهم نیست که واکنش منفی یا مثبت باشد، شروع گفت و گو در مغولستان در مورد این موضوع ضروری است.”

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende
منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/mongolia-kicks-off-sixth-lgbti-pride-festival-sparking-online-

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)