بر اساس گزارش ها، پنج مظنون به اتهام قتل یک کارگر جنسی تراجنسی که سعی در متوقف ساختن سرقت اتومبیل مشتری خود را داشته است، دستگیر شده اند.

ونسا کمپوس، ۳۶ ساله، در شب ۱۶ اوت در Bois de Boulogne، در یک پارک در غرب پاریس، کشته شد. این مساله موجب خشم گسترده ای از کارگران جنسی و فعالان حقوق تراجنسی ها شده است.

تراجنسی ها در سراسر جهان تحت خشونت هستند. تنها ۱۶ تراجنسی در طول سال ۲۰۱۸ در ایالات متحده آمریکا کشته شده اند.

در روز جمعه (۲۴ اوت)، صدها معترض با گل های رز سفید و نشانه هایی که به روی آنها نوشته بود: “عدالت برای ونسا” و شعار: “قتل تراجنسی ها، دولت همدست است.”، به خیابان های پایتخت فرانسه آمدند.

همکاران کمپوس، لورا و ماریا، به لیبریشن گفتند که ساعت ۱۱ شب قتل او، آنها صدای دوستانشان را از جنگل در حالی که فریاد می کشید، شنیده اند.

لورا گفت: “او فریاد زد تا به ما در مورد گروهی از مردان مسلح که وارد منطقه کارش شده اند، هشدار دهد. در آن لحظه، اکثر ما با مشتریان خود مشغول بودیم، اما همه ما فرار کردیم تا به او کمک کنیم. این زمانی است که ما صدای اولین شلیک گلوله را شنیدیم.”

آنها با وحشت از صحنه فرار کردند. ماریا گفت: “من حتی به یاد ندارم که کجا مخفی شدم. اما به یاد می آورم که برای امنیت همه دخترها دعا میکردم. من خیال کردم که ونسا موفق به فرار شده است. “

کمتر از یک ساعت بعد، لورا، ماریا و سایر کارگران جنسی، جسد برهنه کمپوس را که از سال ۲۰۱۶ از کشور پرو به پاریس مهاجرت کرده  و زندگی تازه ای را در اروپا آغاز کرده بود، پیدا کردند و به خانواده اش بازگرداندند.

دوستان کامپوس می گویند مرگ او نقطه اوج دشمنی بین دزدان و کارگران جنسی در منطقه بوده است.

نیکی، یکی از همکارانش، گفت: “تقریبا هر شب دو یا سه مرد برای سرقت از خودروهای مشتری های ما، در حالی که آنها با ما بودند، می آمدند. آنها موفق به ایجاد فضای ترس شدند. “

متهمین گفته اند که کارگران جنسی، برای محافظت از مشتریان شان و در برابر سرقت مبارزه کردند. هزینه مقاومت آنها، جان کامپوس بود.

لورا مقامات را محکوم کرد و گفت: “از همان ابتدا، من گفتم که تنها یک قتل باعث خواهد شد تا پلیس در این مورد کاری بکند.”

دیگران قانون سال ۲۰۱۶ که به استخدام کارگران جنسی را جرم میداند، و با مبلغ ۱۵۰۰ دلار (۱،۳۵۰ پوند) مجازات میکند، سرزنش میکنند.

جیووانا رینکون، که گروه Acceptess-T که در زمینه حقوق تراجنسی ها فعالیت میکند را مدیریت میکند، گفت: “قانون ۱۰۰ درصد مسئول مرگ ونسا است.”

او خواستار “اقدامات واقعی برای مبارزه با تراجنسی هراسی” شد.

خشم زیادی از بی تفاوتی مسئولین در برابر این قتل در جامعه موج میزند به طوریکه اتحادیه کارگران جنسی تراجنسی (STRASS) در بیانیه ای اعلام کرد: “برداشت ما این است که قتل یک تراجنسی هیچ اهمیتی نداشته است. برای ما تراجنسی ها، هرگز عزاداری ملی وجود نداشته است. هیچ یادداشت رسمی یادبودی وجود ندارد.”

وی اضافه کرد: “قتل زنان تراجنسی کارگر جنسی به ندرت اتفاق نمی افتد.مردن ما عادی شده. فاحشه ای که می میرد شبیه یک شخصیت بازی ویدیویی است که کشته میشود، مهم نیست. این مثل یک شوخی جنسیتی است – ما به آن میخندیم و از آن عبور میکنیم.”

سال گذشته مشخص گردید که “حداقل” ۷۵ درصد از تراجنسی های مالتا، برای تامین هزینه های دارو و هورمون ها، کارگر جنسی هستند.

Sherry SherQueshaa، زن تراجنسی اهل سنگاپور، پس از آنکه کارفرمایان به علت جنسیت اش از استخدام او سر باز زدند و پیش از آغاز تلاش برای بهبود فرصت های شغلی و منع تبعیض نسبت به تراجنسی ها، به کار به عنوان کارگر جنسی روی آورد. 

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende
منبع:
https://www.pinknews.co.uk/2018/08/27/murder-transgender-sex-five-charged-stop-robbery/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)